جهان

منابع عراقی از شروع عملیات ضد داعش در شمال دیالی و در نزدیکی استان صلاح الدین خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از النهرین، فیصل کاظم البغدادی رئیس پلیس دیالی از شروع عملیات علیه بازمانده‌های داعش در مناطق مجاور استان صلاح الدین خبر داد.

وی افزود: نیروهای عراقی عملیاتی را برای پاکسازی روستاهای عمر مندان، ام الغزلان و صنیدیج تا ارودگاه عایشه آغاز کرده اند. هدف از این عملیات تعقیب و نابودی بازمانده‌های داعش و تأمین امنیت مناطق واقع میان دیالی و استان‌های دیگر است.

شایان ذکر است که داعشی ها هرازگاهی تحرکاتی در دیالی و صلاح الدین عراق انجام می‌دهند.

مهرنیوز   |   آیـــ لـــوکـــــ خواندن خبر در سایت اصلی
ایسنا |

در حال حاضر حضور حدود ۴۷۰ هزار آواره و پناهنده فلسطینی در لبنان ثبت شده‌ است که از زمان تشکیل رژیم صهیونیستی به این کشور آمده‌اند. دولت لبنان نیز از همان ابتدا با اعطای تابعیت به فلسطینی‌ها مخالفت کرد، اما طرح معامله قرن که بخش اقتصادی آن امروز (سه‌شنبه) در بحرین فاش خواهد شد سعی دارد تا با دادن چندین میلیارد دلار به لبنان مقامات آن را متقاعد به اسکان دائم فلسطینی‌ها در این کشور کند و همین مسأله ترس تاریخی آنها را زنده کرده است.

ایسنا |

معاون وزیر امور خارجه روسیه هشدار داد، چنانچه آمریکا اقدام به استقرار سیستمهای موشکی مستقر روی زمین در نزدیکی مرزهای روسیه کند این امر منجر به یک رویارویی مشابه با بحران موشکی کوبا خواهد شد.

تسنیم |

رئیس‌جمهور سابق تونس کنفرانس اقتصادی بحرین با موضوع «معامله قرن» را صرفا «نمایش رسانه‌ای بیهوده» خواند که هیچ دستاوردی نخواهد داشت.

تسنیم |

حضور ضعیف و سطح پایین کشورهای عربی و عدم همراهی تحولات منطقه‌ای با مطالبات معامله قرن، تحلیلگران آمریکایی را به این کنفرانس بدبین کرده است.

ایسنا |

یک نظرسنجی جدید نشان داد، یک سوم از آمریکایی‌ها از پیش‌دستی کردن در حمله اتمی به کره شمالی در یک جنگ هسته‌ای به رغم اطلاع از کشته‌ شدن یک میلیون تن از مردم بی‌گناه حمایت می‌کنند.

ایسنا |

رژیم حاکم بحرین مانع برگزاری فعالیت‌های مردمی این کشور جهت نشان دادن مخالفت خود با معامله قرن در منامه شده که قرار است امروز (سه‌شنبه) در بحبوحه فضای متشنج و تنش‌آلود محلی، منطقه‌ای و بین‌المللی برگزار شود.

آی لوک یک موتور جستجوگر اینترنتی است و هیچ دخالت انسانی در دریافت و چینش اخبار وجود ندارد.