جهان

وزیر خارجه آمریکا باز هم به تکرار موضع‌گیری خصمانه خود علیه ایران پرداخت.

به گزارش خبرگزاری مهر، مایک پمپئو وزیر خارجه آمریکا امروز شنبه در پیامی در توئیتر بار دیگر ادعاهای پوشالی و مضحک خود علیه ایران را تکرار کرد.

وزیر خارجه آمریکا در این خصوص ادعا کرد: ایران از نیروی نیابتی خود،‌ سازمان جهاد اسلامی برای حمله به متحد بزرگ ما اسرائیل استفاده می‌ کند. ایران خواستار صلح در منطقه نیست و نمی‌ خواهد مردم فلسطین به کامیابی برسند!

وی بدون اشاره به طومار بلندی از جنایت های کشورش در ترویج خشونت و درگیری در نقاط مختلف جهان از غرب آسیا تا آمریکای جنوبی ادامه داد: این کشور خواستار درگیری بیشتر است. تا زمانیکه ما به تهدیدات ایران نپردازیم،‌ چرخه خشونت ادامه خواهد یافت!

مایک پمپئو در توئیت دیگری بدون اشاره به نقض یکجانبه قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل توسط ترامپ در خصوص توافق بین المللی برجام اضافه کرد: مسیر پیش رو شفاف است، ادامه فشار تا زمانیکه ایران درباره توافق جامعی مذاکره کند که شامل توقف حمایت از گروه‌های تروریستی (!) نظیر سازمان جهاد اسلامی (PIJ) است. ملت‌ های اطراف جهان تا زمانیکه اجازه دهند تهدیدات ایران بدون چالش باقی بماند، نمی‌ توانند این ادعا را بکنند که خواستار صلح در منطقه هستند!

مهرنیوز   |   آیـــ لـــوکـــــ خواندن خبر در سایت اصلی
تسنیم |

وزارت امور خارجه روسیه امروز با احضار سفیر آلمان، رسماً به وی طلاع داد که دولت روسیه بر اساس اصل تقابل، دو کارمند سفارت آلمان را "عنصر نامطلوب" شناخته و خواستار خروج آنها از خاک روسیه ظرف یک هفته است.

تسنیم |

وزیر امور خارجه آلمان تلاش آمریکا برای متوقف کردن پروژه گازی «نورد استریم ۲» از طریق وضع تحریم علیه این پروژه را دخالت در سیاست‌های انرژی اتحادیه اروپا خواند.

تسنیم |

یک رسانه رژیم صهیونیستی از نزدیک شدن طیف‌ ژنرال‌ها به تشکیل دولت پس از انتخابات آتی کنست با توجه به شکست نتانیاهو در دو انتخابات اخیر خبر داده است.

تسنیم |

منابع خبری از مشارکت عبدالعزیز بوتفلیقه رئیس جمهور سابق الجزایر در انتخابات ریاست جمهوری امروز و بسته شدن برخی حوزه‌های اخذ رای توسط معترضان خبر دادند.

انتخاب |

دولت تایوان اعلام کرد که به شهروندان هنگ کنگی که امنیتشان به دلایل سیاسی به خطر افتاده است، کمک‌های لازم را می‌رساند و از آرمان‌های مردم برای آزادی و دموکراسی حمایت می‌کند.

آی لوک یک موتور جستجوگر اینترنتی است و هیچ دخالت انسانی در دریافت و چینش اخبار وجود ندارد.