سیاسی

دبیرکل حزب مردم سالاری گفت: همه احزاب قانونی در ایران از اجرای گام سوم در کاهش از تعهدات برجامی ایران در صورت عدم پایبندی اروپا به تعهدات خود حمایت می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر، مصطفی کواکبیان دبیرکل حزب مردم‌سالاری در ادامه ملاقات‌های حزبی با احزاب قانونی ترکیه با کمال قلیچداراوغلو دبیرکل حزب جمهوری خلق ترکیه (مهم‌ترین رقیب حزب حاکم عدالت و توسعه ترکیه) دیدار و گفتگو کرد.

در این دیدار که با حضور فیض‌اللهی معاون سیاسی سفیر ایران در ترکیه در مقر مرکزی حزب جمهوری خلق ترکیه در آنکارا صورت گرفت، مصطفی کواکبیان دبیرکل حزب مردم‌سالاری به تفصیل هدف از سفر به آنکارا را تشریح کرد و گفت: تجربه توسعه سیاسی و استقرار دموکراسی و انتخابات حزبی در ترکیه، فرصت مغتنمی برای فعالیت احزاب ایران است. کمااینکه احزاب می‌توانند در توسعه روابط کشورهای منطقه کمک کنند.

وی نقش زنان در شورای مرکزی حزب مردم‌سالاری و نقش جوانان در تصدی شاخه‌ها و تشکیلات استانی این حزب را یادآور شد و گفت: هرچند ما به دنبال نظام انتخابات حزبی و تغییر قانون انتخابات در پارلمان ایران هستیم ولی هم‌اکنون دارای فراکسیون ۱۵ نفری حزب مردم‌سالاری و یک فراکسیون ائتلافی ۱۲۰ نفری اصلاح‌طلبان در پارلمان ایران هستیم.

دبیرکل حزب مردم‌سالاری با دعوت از کمال ‌اوغلو برای سفر به ایران به روزنامه ارگان حزب مردم‌سالاری و سایت خبری مردم‌سالاری آنلاین و وجود چندین کانال حزبی در فضای مجازی اشاره کرد و گفت: کنگره حزبی ما حدود ۶۰۰ عضو دارد که انتخاب مستقیم دبیرکل و ۳۱ عضو شورای مرکزی را برعهده دارد و ما هجدهمین کنگره در سال جاری را برگزار می‌کنیم.

کواکبیان با اشاره به فشار حداکثری دولت ترامپ در تحریم ایران گفت: تحریم‌های خارجی موجب انسجام بیشتر احزاب و جبهه‌های سیاسی در داخل می‌شود بنابراین همه احزاب قانونی در ایران از اجرای گام سوم در کاهش از تعهدات برجامی ایران در صورت عدم پایبندی اروپا به تعهدات خود حمایت می‌کنند.

در ادامه این نشست، کمال اوغلو با ابراز خرسندی از سفر دبیرکل و اعضای هیات حزب مردم‌سالاری به ترکیه از انتقال تجربیات احزاب کشورهای همسایه استقبال کرد و گفت: حزب جمهوری خلق ترکیه حدود یک میلیون و دویست هزار عضو رسمی دارد و به عنوان بزرگترین حزب رقیب حزب حاکم در انتخابات اخیر شهرداری‌ها در استانبول، آنکارا و ازمیر پیروزی‌های خوبی به دست آورده است.

وی به آموزش منظم حزبی و جلسات استانی حزب جمهوری خلق اشاره کرد و گفت: ما به صورت رسمی دیدگاه‌های خودمان را در سیاست‌های داخلی و خارجی منتشر می‌کنیم و علی‌رغم نظر دولت گفته‌ایم باید سازمانی از کشورهای ایران، عراق، روسیه، سوریه و ترکیه برای حل مشکلات منطقه‌ای تاسیس شود.

دبیرکل حزب جمهوری خلق، دریافت بودجه دولتی را علاوه بر دریافت حق عضویت و کمک‌های مردمی به عنوان مهم‌ترین منبع مالی این حزب دانست و گفت: ما بر مبنای تفکر سوسیال دموکراسی حرکت می‌کنیم و طبقات ضعیف مردم ترکیه از ما حمایت می‌کنند.

مهرنیوز   |   آیـــ لـــوکـــــ خواندن خبر در سایت اصلی
ایسنا |

سفیر جمهوری اسلامی ایران در بلاروس ضمن دیدار و گفت‌وگو با «گریگوری راپوتا» دبیر دولت اتحاد (بین بلاروس و روسیه) در مینسک، درباره آخرین تحولات منطقه و چگونگی روند گسترش همکاری‌های چندجانبه به بحث و تبادل نظر پرداخت.

انتخاب |

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران برای حضور در نشست‌های هفتاد و چهارمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد و همراهی با رئیس جمهوری ایران، دقایقی پیش وارد نیویورک شد.

ایسنا |

رئیس‌جمهور آمریکا در کنفرانس خبری مشترکی با نخست‌وزیر استرالیا اعلام کرد که با وجود خواسته برخی افراد برای آغاز جنگ میان ایران و آمریکا، او از خود خویشتنداری نشان می‌دهد و مطابق با منافع آمریکا تصمیم خواهد گرفت.

مهرنیوز |

فرمانده کل ارتش گفت: آمریکایی‌ها پیغام دادند که ما یکی می‌زنیم و دیگر کاری نداریم، شما هم کاری نداشته باشید تا این دعوا تمام شود اما ما گفتیم یکی بزنید ۱۰ تا می‌زنیم؛ این را مطمئن باشید.

مهرنیوز |

سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل طی نامه‌ای به دبیرکل سازمان ملل تاکید کرد: موشک‌های ایران طوری طراحی نشده‌اند که حامل کلاهک هسته ای باشند و پرتاب موشک نیز مغایر قطعنامه ۲۲۳۱ نیست.

آی لوک یک موتور جستجوگر اینترنتی است و هیچ دخالت انسانی در دریافت و چینش اخبار وجود ندارد.