ورزشی

<span class="src">ایسنا/کرمانشاه </span>رئیس فدراسیون ورزش‌های زورخانه‌ای و پهلوانی گفت: سالانه بصورت میانگین بین 25 تا 40 زورخانه جدید در کشور ساخته می‌شود.

مجتبی جوهری در گفت و گو با ایسنا، آموزش را یکی از اولویت‌های اصلی فدراسیون ورزش زورخانه‌ای دانست و اظهارکرد: بیشتر تاکیدی که برای آموزش این رشته داریم، در بخش دانش آموزی، دانشجویی و کارگری است.

جوهری افزود: باتوجه به اینکه این سه حوزه دارای رویدادها و المپیادهای بین المللی هستند، تعاملاتی را با فدراسیون‌های آنها آغاز کرده ایم تا برای توسعه بیشتر ورزش‌های زورخانه‌ای و جادادن آن در رقابت‌های بین المللی که دارند، تلاش کنیم.

وی در ادامه با بیان اینکه ورزش‌های زورخانه‌ای تاکنون به 86 کشور دنیا معرفی شده و در 30 کشور جا افتاده، عنوان کرد: برای اینکه بتوانیم این ورزش را در همه این کشورها آموزش دهیم و نهادینه کنیم، به فرصت و زمان بیشتری نیاز داریم.

این مسئول یادآورشد: گسترش ورزش‌های زورخانه‌ای در کشورهای دیگر، باعث معرفی فرهنگ و آداب و رسوم غنی مردم ایران نیز خواهد شد.

وی در ادامه به بیان وضعیت زیرساخت ورزش‌های زورخانه‌ای در کشور پرداخت و گفت: درحال حاضر نزدیک به هزار زورخانه در سطح کشور داریم که هرچند رقم خوبی است، اما هنوز بسیاری از شهرهایمان فاقد زیرساخت این رشته هستند.

رئیس فدراسیون ورزش های زورخانه‌ای و پهلوانی بابیان اینکه سالانه بصورت میانگین بین 25 تا 40 زورخانه جدید به تعداد زورخانه‌های کشور اضافه می شود، تصریح کرد: خراسان رضوی، شیراز، آذربایجان غربی، کرمانشاه، یزد و کرمان از جمله استان‌هایی هستند که پروژه‌های زورخانه‌ای را در آنها درحال احداث داریم.

وی افزود: در کنار ساخت زورخانه‌هایی که داخل شهرها داریم، رایزنی‌هایی را نیز با کارخانجات بزرگ کشور شروع کرده‌ایم تا در مجموعه آنها نیز زورخانه‌هایی راه اندازی شود.

جوهری  

ایسنا   |   آیـــ لـــوکـــــ خواندن خبر در سایت اصلی
ایسنا |

با موافقت شورای برون مرزی وزارت ورزش و جوانان، یازده بازیکن و مربی خارجی برای مذاکره و بستن قرارداد با تیم های لیگی فوتبال وارد ایران می شوند.

ایسنا |

<span class="src">ایسنا/گیلان </span>دبیرکل فدراسیون جهانی وزنه‌برداری گفت: فدراسیون جهانی در پی حواشی پیش آمده خیلی قاطعانه در کنترل دوپینگ ورود کرده، به منظور کنترل شدید دوپینگ از ۱۹۶ ورزشکاری که سهمیه المپیک را کسب کردند یک ماه قبل از مسابقات المپیک تست دوپینگ می گیریم.

ایسنا |

معاون وزیر ورزش و جوانان گفت: گزارش حسابرس و بازرس قانونی شرکت‌های فرهنگی - ورزشی استقلال و پرسپولیس در حال نهایی شدن است و بعد از هماهنگی‌های لازم روز برگزاری مجمع عمومی به طور فوق‌العاده به‌زودی اعلام می‌شود.

آی لوک یک موتور جستجوگر اینترنتی است و هیچ دخالت انسانی در دریافت و چینش اخبار وجود ندارد.