فرهنگی

محسن شایان‌فر تهیه‌کننده قدیمی سینما و تلویزیون در بستر بیماری افتاد.

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، خبری در محافل رسانه‌ای مطرح شد که محسن شایان‌فر تهیه‌کننده قدیمی سینما و تلویزیون راهی بیمارستان شده است. تهیه‌کننده‌ای که این روزها سریال "حکایت‌های کمال" را روانه آنتن شبکه دو سیما کرده و سریال "هست و نیست" او نیز از شبکه آی‌فیلم بازپخش می‌شود.

چند روز پیش در خبرگزاری تسنیمو نشست نقد و بررسی این سریال تلویزیونی حاضر شد که به زودی مشروح آن منتشر خواهد شد از مشکلات ساخت سریال و پیچیدگی‌هایش گفت. کارهایی که باید با حمایت‌های مدیران تلویزیون بیشتر در تلویزیون ساخته شوند؛ مشکلاتی که او و عوامل سریال "حکایت‌های کمال" داشتند تا این سریال به سختی روانه آنتن شود.

محسن‌شایان‌فر دو روز پیش در بیمارستان بهمن بستری شد.

وی در گفت‌وگوی کوتاه با خبرنگار خبرگزاری تسنیمبه این نکته اشاره کرد که فشارهای عصبی، سختی‌ها و پیچیدگی‌های سریال باعث شد تا در شرایط استرس و اضطراب قرار بگیرم؛ به یک باره بیهوش شدم و فرزندانم مرا به بیمارستان بهمن بردند. امروز مرخص شده‌ام و الان به منزل آمده‌ام و در بستر بیماری‌ هستم.

شایان‌فر از روزهای سخت سریال‌سازی در تلویزیون گفت که آنقدر راه سخت و پیچیده‌ای برای رساندن "حکایت‌های کمال" به آنتن داشتیم و مطالباتی که هنوز باقی مانده‌اند باعث شد تا بیمار شوم.  

وی افزود: حال خوبی ندارم؛ مطالبات بسیاری باقی مانده که باید پرداخت شوند و با مشکلات جدی دست و پنجه نرم می‌کنم.

منتظر نسخه جدیدی در سینما و تلویزیون به نام «محمد(ص)» هستیمفلور نظری: تعدادی بازیگرمیلیاردی بگیر پول‌های تلویزیون و تئاتر را درو می‌کنند/ پیشکسوتان مسافرکش شده‌اندامین زندگانی: برخی اظهارات سلبریتی‌ها مثل حرف‌های در تاکسی است/ تلویزیون با "شرخرهای فرهنگی" طرف است

به گزارش خبرنگار تسنیم، سریال "حکایت‌های کمال" را قدرت‌الله صلح میرزایی کارگردانی کرده و در برگرفته از کتاب برگزیده سال 76 محمد میرکیانی است. قهرمان داستان این سریال، نوجوانی به نام کمال است و نقش آن را "محمدرضا شیرخانلو" ایفا کرده و بازیگرانی همچون محمود پاک‌نیت، شهره لرستانی، حمید ابراهیمی، سولماز غنی، علی مسلمی، شهرام عبدلی، بیژن بنفشه خواه، یوسف صیادی، امیر نوری، فلورنظری، بیتا خردمند، کاظم هژیرآزاد، سیروس میمنت، مهرداد ضیایی، مختار سائقی، اکبر سنگی، آرش نوذری، داریوش سلیمی، سعید پیر دوست، عباس محبوب، بهشاد مختاری، حسین چنگی، فریده دریامج، تقی زنجانی، حمید صفایی و شهربانو موسوی، به همراه هنرمندان خردسال امیرحسین کافتری، همراز اکبری و محمدحسین بلوکات و جمعی از بازیگران سینما و تئاتر در این سریال به ایفای نقش پرداخته‌اند.

جالب است که در امتداد ساخت این سریال، محله‌ای به نام "کمال" در شهرک غزالی ساخته شد؛ محله‌ای که تمام امکانات برای تولید فیلم در آن وجود دارد و در حقیقت یک شهرک کوچک در شهرک غزالی با متریال واقعی با بتون ساخته شده که کارهای قدمت 200 ساله را هم می‌توان در آن محل تولید کرد؛ شاید یکی از علت‌های مطالبه و مشکلات پیچیده سریال همین ساخت شهرک باشد.

سریال "حکایت‌های کمال" قرار است در صورت رضایت عمومی بینندگان و حل مشکلات مالی و توجه تلویزیون به ساخت کارهای نوجوانانه، قسمت‌های بعدی این مجموعه تلویزیونی ساخته شود؛ چرا که 31 قسمت در کنداکتور قرار گرفته و در صورت ادامه، ماجرای کمال و حکایت‌های سریال به سال 57 و برهه‌ انقلاب می‌رسد.

خبرگزاری تسنیمبرای این تهیه کننده قدیمی آرزوی صحت و سلامتی دارد.

تسنیم   |   آیـــ لـــوکـــــ خواندن خبر در سایت اصلی
ایسنا |

موسس بنیاد گفت‌وگوی جاده ابریشم که برای گسترش همکاری‌های گردشگری با ایران تمایل نشان دارد، تاکید کرد: ایران باید از شخصیت‌های اثرگذار که در جامعه چین نفوذ و قدرت کلامی دارند برای تبلیغ و معرفی این کشور، بیشتر استفاده کند. نباید نفوذ چهره‌ها را در چین نادیده گرفت.

تسنیم |

ماجرای اشتباه پزشکی در جاگذاشتن قیچی ۱۵ سانتی در شکم یک خانم دستمایه مستند "قیچی" شد؛ مستندی که کارگردانش مدعی است به او گفته‌اند که مراقب جانش باشد!

ایسنا |

معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی، ضمن تبریک سالگرد تاسیس خبرگزاری دانشجویان ایران، «ایسنا» را رسانه‌ای پیشرو و مولد دانست که با توجه به ظرفیت بالای نیروی انسانی و آموزشی می‌تواند در فضاهای نوین اطلاع‌رسانی نیز سرآمد باشد.

ایسنا |

مبحث دوم از «لایه‌بندی تحریر» که قرار بود در نشست آبان‌ ماه «آیین آواز» عرضه شود، این ماه با حضور علی شیرازی ـ آوازخوان و مدرس آواز ـ به همراه علیرضا امینی، کارشناس مجری برنامه که آهنگساز و نوازندۀ سه‌تار نیز هست ارایٔه خواهد شد.

ایسنا |

تلویزیون ساخت بیش از ۲۰ سریال را در دستور کار دارد که اغلب آنها در حال تولید هستند؛ بر این اساس بیش از ۲۰۰ بازیگر شناخته شده عرصه تئاتر، سینما و تلویزیون مقابل دوربین‌های این سریال‌ها خواهند رفت.

آی لوک یک موتور جستجوگر اینترنتی است و هیچ دخالت انسانی در دریافت و چینش اخبار وجود ندارد.