سیاسی

عضو شورای مرکزی حزب اراده ملت ایران از تصمیم این حزب برای برگزاری دو همایش ملی با موضوع مشارکت سیاسی زنان و فعالیت احزاب در انتخابات خبر داد.

شمس افرازی‌زاده در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به آخرین فعالیت های حزب اراده ملت ایران، اظهار کرد: ما در سال جاری بعد از اردوی سه روزه آموزشی در خرداد ماه و بعد از برگزاری چهارمین پلنوم حزب در شهریور ماه گذشته، قصد داریم با توجه به مصوبه هیئت اجرایی، به برگزاری دو همایش ملی،  تحت عنوان "زنان و سیاست در ایران" و همچنین همایش "احزاب و توسعه سیاسی" در شش ماهه دوم سال اقدام کنیم.

وی با اشاره به اهداف برگزاری این دو همایش اظهار کرد: برای استفاده هرچه بیشتر از ظرفیت زنان جامعه در عرصه مدیریت کشور، خصوصاَ مدیریت سیاسی، و بررسی نقش عوامل نهادی در کنار سایر عوامل فرهنگی، اجتماعی و تاریخی، نسبت به عدم حضور زنان در سیاست، تصمیم به برگزاری این همایش را داریم، که در آن از نظر و دیدگاه‌های زنان عرصه سیاست و همچنین بحث و تبادل نظر از نیروهای علمی و دانشگاهی و فعالان این حوزه استفاده می‌شود.

وی با اشاره به اهداف همایش دوم، تحت عنوان "احزاب و توسعه سیاسی" گفت: یکی از معضلات و پیامدهای دموکراسی ناقص و صوری تاثیرگذار نبودن احزاب است و  از همین رو حزب اراده ملت، با استفاده از تجربه پیشینیان در عرصه سیاست و تحزب، تصمیم به برگزاری همایش احزاب وتوسعه سیاسی دارد .

عضو دفتر سیاسی حزب اراده ملت افزود: زمان برگزاری همایش زنان و سیاست در روزهای پایانی آذرماه، و همایش احزاب و توسعه سیاسی نیز در اواخر دیماه 98 خواهد بود.

وی در پایان تاکید کرد: از تمامی فعالان سیاسی کشور خصوصاَ فعالان حوزه زنان و احزاب سیاسی اصلاح طلب و معاونت ریاست جمهوری در امور زنان، تقاضا می کنیم برای برگزاری این دو همایش با ما همکاری داشته باشند.

ایسنا   |   آیـــ لـــوکـــــ خواندن خبر در سایت اصلی
ایسنا |

یک عضو هیات رییسه مجلس با بیان اینکه اکثر نمایندگان ⁧ مجلس ، مخالف هرگونه افزایش قیمت ⁧ بنزین ⁩ و سهمیه‌بندی بوده‌اند، در عین حال گفت که مخالفان دولت در سایه نارضایتی ⁧ مردم ⁩ بر این ⁧ موج ⁩ مسابقه سیاسی گذاشته‌اند.

ایسنا |

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس با تاکید بر این که کیفیت عامل اصلی حمایت از تولید ملی است، متذکر شد: یکی از ضروریات ویژه و اصلی در حمایت از کالای ایرانی، حول محور کیفیت محصولات داخلی می‌چرخد.

ایسنا |

عضو جبهه پیروان خط امام و رهبری گفت: ظاهراً آقای حدادعادل علاقه‌ای به حضور در انتخابات ندارند. از آقای جلیلی نیز هنوز خبری به گوش نرسیده اما در این میان احتمال سرلیست شدن قالیباف بیش ازدیگران است.

ایسنا |

یک وکیل دادگستری با اشاره به طرح موضوع vpn قانونی گفت: این موضوع، علاوه بر تبعیض آمیز بودن این اقدام، خلاف اصول 19 و 20 از قانون اساسی است که بر حقوق مساوی ملت و یا حمایت یکسان قانون از مردم تاکید دارد.

تسنیم |

کمتر از ۱۰۰ روز مانده به موعد انتخابات مجلس، جریان‌های سیاسی فعالیت انتخاباتی خود را به شکل جدی‌تری دنبال می‌کنند. در این میان وزارت کشور، شورای نگهبان و دیگر دستگاه‌های اجرایی در تلاش‌ برای پیگیری روند قانونی برگزاری انتخابات هستند.

تسنیم |

مجلس اعلای انقلاب اسلامی عراق در اثر وقوع انقلاب اسلامی و با هدف مبارزه با صدام در تبعید شکل گرفت. این مجلس علاوه بر فعالیت‌های سیاسی و تبلیغی، توسط یگان بدر فعالیت‌های نظامی و مسلحانه هم انجام می‌داد.

تسنیم |

هفته گذشته همزمان با ایام ولادت پیامبر اکرم(ص) رهبر معظم انقلاب با عفو وتخفیف مجازات ۳۵۵۲ نفر از محکومان محاکم عمومی و انقلاب موافقت کردند که نسبت به عفوهای گذشته بی‌نظیر بود و مورد استقبال افراد مختلف از دو جناح قرار گرفت.

آی لوک یک موتور جستجوگر اینترنتی است و هیچ دخالت انسانی در دریافت و چینش اخبار وجود ندارد.