سیاسی

معاون پارلمانی وزیر دفاع عنوان کرد: قبل از انقلاب اسلامی حدود ثلث بودجه کشور ایران صرف مصارف نظامی می‌شد اما امروزه بودجه نظامی به نصف آن میزان کاهش پیدا کرده ولی در عین حال کارآمدی آن افزایش چشمگیری داشته است.

به گزارش  ایسنا، سردار رضا طلایی نیک در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه قم که در مصلی قدس برگزار شد، عنوان کرد: مبنای قدرت دفاعی در جمهوری اسلامی ایران، یک تکلیف دینی و امری قرآنی است، هم‌چنین ضرورت دفاع یک امر بدیهی و عقلانی است، تهدید یک فعل شیطانی و برای رفع تهدید شیطان‌های دنیوی باید توان‌مندی دفاعی خود را بالا ببریم.

وی ادامه داد: علاوه براین موارد، قرار داشتن جمهوری اسلامی ایران در پیشگامی جبهه حق در مواجهه با باطل، ایجاب می‌کند تا از قدرت نظامی بالایی برخوردار باشد، هر چند قدرت نظامی برای ما صرفا ابزاری برای امنیت دادن به مردم است.

معاون پارلمانی وزیر دفاع در خصوص ویژگی‌های دفاع مشروع عنوان کرد: طبق فتوای مقام معظم رهبری صرفا سلاح‌های متعارف در دستور کار قرار دارد و با وجود توانایی صنعت دفاعی در تولید موشک‌هایی با برد بالا، هرگز برای این موشک‌ها کلاهک هسته‌ای طراحی و تولید نشده است.

وی ادامه داد: ما باید متناسب با تهدیدهای دشمنان قدرت دفاعی خود را افزایش دهیم، چرا که درصورت عدم وجود توان دفاعی مناسب، تهدید و جنگ دشمنان افزایش می‌یابد.

طلایی نیک بیان کرد: از دیگر ویژگی‌های دفاع مشروع ما، غیر وابسته بودن به بیگانگان است، تا قبل از انقلاب اسلامی فقط 31 محصول نظامی در داخل تولید می‌شد، اما امروزه بیش از770 محصول نظامی در داخل تولید می‌شود، تا قبل از انقلاب تنها 10درصد از نیاز صنعت دفاعی در داخل تولید می‌شده، اما امروزه بیش از 85 درصد نیاز دفاعی کشور با اتکا به جوانان  و نخبگان صنعت‌گر کشور تولید می‌شود.

وی ادامه داد: دیگر ویژگی بارز دفاع مشروع ما وجود روحیه بسیجی و شهادت طلبی است که قدرت و تاثیر گذاری آن از قدرت تسلیحات نظامی بسیار بالاتر است، ویژگی دیگر، خلاقیت، نوآوری و دانش‌محوری صنعت دفاعی ماست، در گذشته پس از شکار پهبادهای دشمن به باز طراحی آن از طریق مهندسی معکوس می‌پرداختیم اما امروزه تمام مراحل تحقیق، طراحی و تولید انواع موشک‌ها و سلاح‌های روز دنیا در داخل کشور انجام می‌شود.

معاون پارلمانی وزیر دفاع عنوان کرد: در دوران قبل از انقلاب تاروپود صنایع نظامی کشور وابسته به آمریکا بود و حدود 2200قرارداد با آمریکا و 50  قرارداد نظامی با رژیم صهیونیستی از طرف ایرن منعقد شده بود، یک هفته قبل  از پیروزی انقلاب اسلامی با همکاری بختیار بسیاری از این قراردادها توسط آمریکا لغو شد تا مبادا سلاح‌ها و تجهیزات موضوع قرارداد به دست انقلابیون ایران برسد و اولین تحریم‌های آمریکا از همان زمان آغاز شد.

طلایی نیک ادامه داد: در جهان امروز به طور میانگین سالانه 250 دلار صرف هزینه‌های نظامی و امنیتی مربوط به هر شهروند می‌شود و قبل از انقلاب اسلامی نیز  حدود ثلث بودجه کشور ایران صرف مصارف نظامی می‌شد اما امروزه بوده نظامی به نصف آن میزان کاهش پیدا کرده است و در عین حال کارآمدی آن افزایش پیدا کرده است.

وی بیان کرد: ما در دوران دفاع مقدس، دفاع مشروع را تمرین کرده و امروز به خوبی آن را آموخته‌ایم و اکنون جزو 5کشور پهبادی جهان، 13قدرت برتر نظامی جهان بوده و یکی از قوی‌ترین سیستم‌های پدافندی جهان را دارا هستیم، الگوی حمایت از تولید ملی و اقتصاد مقاومتی تحت نظر مستقیم فرمانده کل قوا در دستور کار ما قرار دارد و از علل پیشرفت صنعت دفاعی کشور، همین فرماندهی مستقیم مقام معظم رهبری است.   


انتهای پیام

ایسنا   |   آیـــ لـــوکـــــ خواندن خبر در سایت اصلی
مهرنیوز |

فرمانده نیروی هوایی ارتش گفت: امروز ارتش ما به خود می‌بالد که با کارکنانی مکتبی و انقلابی از کیان نظام مقدس جمهوری اسلامی در برابر تهدیدات دشمنان دفاع می‌کند.

مهرنیوز |

دستیار ارشد رئیس مجلس در امور بین‌الملل گفت: واقعیت این است که بین آمریکا، انگلیس، فرانسه و آلمان بر سر تضعیف جمهوری اسلامی ایران توافق و تقسیم کار واقعی صورت گرفته است.

تسنیم |

عضو کمیسیون قضایی مجلس گفت: باید نهاد‌های نظارتی از جمله شورای نگهبان و وزارت کشور که مجری انتخابات است به دقت هزینه انتخاباتی کاندیدا‌ها را زیر نظر بگیرد؛ از آنها جزئیات هزینه کرد و منابع پول‌های هزینه شده را مطالبه کند.

تسنیم |

فرمانده نیروی زمینی سپاه با اشاره به اینکه در هر رخدادی نیروی زمینی سپاه جز اولین واحدهای پشتیبانی کننده در صحنه حاضر است؛ اظهار داشت:  خدمت رسانی به ملت مسلمان و انقلابی ایران و مردم مسلمان و آزاده جهان را وظیفه خود می دانیم.

ایسنا |

عضو شورای مرکزی حزب اراده ملت ایران از تصمیم این حزب برای برگزاری دو همایش ملی با موضوع مشارکت سیاسی زنان و فعالیت احزاب در انتخابات خبر داد.

انتخاب |

امام جمعه موقت لواسانات با بیان اینکه امروز کاخ هایی در لواسان وجود دارد که در زمان طاغوت هم مانند نداشت افزود: چشممان را بر مسائل قانونی بستیم.

انتخاب |

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان گفت: دستگیری مدیر کانال آمد نیوز در حد سرنگونی پهپاد فوق پیشرفته آمریکا و توقف نفتکش اسکورت شده انگلیسی بود. او افزود: این فرد جنایتکار زیر نظر سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا، فرانسه و با بودجه رژیم صهیونیستی مدیریت تولید شایعه، دروغ، بدبین کردن مردم نسبت به حکومت و ایجاد اختلاف و تفرقه را به‌عهده داشت.

آی لوک یک موتور جستجوگر اینترنتی است و هیچ دخالت انسانی در دریافت و چینش اخبار وجود ندارد.