ورزشی

امید اول ورزش ایران در المپیک ۲۰۲۰ توکیو این روزها شرایط خوبی ندارد و خبرهایی مبنی بر احتمال ابطال ثبت‌نام از کاندیداهای ریاست این فدراسیون به گوش می‌رسد.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، موضوع برگزاری دو انتخابات کشتی و وزنه برداری در ماه‌های اخیر اخبار و حاشیه‌های زیادی را به خود اختصاص داده است. ثبت نام از کاندیداهای ریاست فدراسیون وزنه برداری  (23 بهمن تا 6 اسفند) گرچه زودتر از کشتی (15 تا 28 اسفند) انجام شد اما دوره قانونی 4 ساله علی مرادی روز 8 اردیبهشت به پایان رسید در حالی که فدراسیون کشتی از آبان ماه سال گذشته و بعد از استعفای رسول خادم با سرپرست اداره می‌شود و ماه‌های زیادی است که همه اهالی کشتی در انتظار برگزاری مجمع انتخاباتی هستند.

پیش از آنکه زمان انجام ثبت نام اعلام شود، از گوشه و کنار و از زبان اهالی کشتی شنیده می‌شد که قرار نیست تا مسابقات جهانی قزاقستان یا حتی المپیک، انتخاباتی برگزار شود که این موضوع انتقاد خانواده کشتی را به همراه داشت. زمانی که ثبت نام از کاندیداها صورت گرفت، همه امیدوار بودند هر چه زودتر کشتی رئیس جدیدش را بشناسد اما همچنان در حالی که در نیمه اول تیر ماه به سر می‌بریم- همان زمانی که معاون وزیر گفته بود انتخابات فدراسیون کشتی حتما در نیمه اول تیرماه برگزار می‌شود- قطعا انتخاباتی در این تاریخ برگزار نخواهد شد چرا که هنوز وضعیت تایید صلاحیت های کشتی روشن نشده است.

روز گذشته وزارت ورزش 16 تیر ماه را به عنوان زمان برگزاری انتخابات فدراسیون وزنه برداری اعلام کرد، در حالی که این فدراسیون دقیقا 6 ماه بعد از کشتی باید انتخاباتش را برگزار می‌کرد و کمتر از دو ماه است که وزنه برداری توسط سرپرست اداره می‌شود.

با این وجود کشتی در شرایطی که در نهمین ماهی به سر می‌برد که با سرپرست اداره می‌شود (6 ماه حمید بنی تمیم و سپس بهروز نعمتی)، همچنان نمی‌داند انتخابات فدراسیون چه زمانی قرار است برگزار شود.

 تنها راهکار وزارت ورزش برای رفع شائبه‌های موجود، کاستن از حجم بالای حاشیه‌ها و عدم آرامشی که ورزش اول المپیکی ایران را درگیر خود کرده است، برگزاری انتخابات فدراسیون کشتی در سریع‌ترین زمان ممکن باشد.

در همین حال خبرهایی منتشر شده مبنی بر اینکه اگر وزارت ورزش در روزهای آینده زمان برگزاری انتخابات را اعلام نکند، ثبت نام قبلی ابطال و تشکیل مجمع به بعد از جهانی قزاقستان که ٢٣ تا ٣١ شهریور برگزار می‌شود، موکول خواهد شد.

کشتی امید اول ایران برای حضور در المپیک 2020 توکیو است اما این روزها در وضعیت خوبی به سر نمی‌برد.

ضرب‌الاجل اتحادیه جهانی به ایران برای برگزاری انتخابات فدراسیون کشتی؟

 

تسنیم   |   آیـــ لـــوکـــــ خواندن خبر در سایت اصلی
تسنیم |

تیم ملی کاراته کشورمان با برتری در دیدار نیمه‌نهایی مسابقات کومیته تیمی قهرمان آسیا مقابل ژاپن به دیدار نهایی صعود کرد.

تسنیم |

وحید شمسایی، پیشکسوت فوتسال کشورمان گفت: اگر بازی تدارکاتی برای پس گرفتن رکورد آقای گلی جهان برگزار شود خدا را شکر می‌کنم،‌ اما اگر این اتفاق نیفتد هم خدا را شکر خواهم کرد.

آی لوک یک موتور جستجوگر اینترنتی است و هیچ دخالت انسانی در دریافت و چینش اخبار وجود ندارد.