ورزشی

امید اول ورزش ایران در المپیک ۲۰۲۰ توکیو این روزها شرایط خوبی ندارد و خبرهایی مبنی بر احتمال ابطال ثبت‌نام از کاندیداهای ریاست این فدراسیون به گوش می‌رسد.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، موضوع برگزاری دو انتخابات کشتی و وزنه برداری در ماه‌های اخیر اخبار و حاشیه‌های زیادی را به خود اختصاص داده است. ثبت نام از کاندیداهای ریاست فدراسیون وزنه برداری  (23 بهمن تا 6 اسفند) گرچه زودتر از کشتی (15 تا 28 اسفند) انجام شد اما دوره قانونی 4 ساله علی مرادی روز 8 اردیبهشت به پایان رسید در حالی که فدراسیون کشتی از آبان ماه سال گذشته و بعد از استعفای رسول خادم با سرپرست اداره می‌شود و ماه‌های زیادی است که همه اهالی کشتی در انتظار برگزاری مجمع انتخاباتی هستند.

پیش از آنکه زمان انجام ثبت نام اعلام شود، از گوشه و کنار و از زبان اهالی کشتی شنیده می‌شد که قرار نیست تا مسابقات جهانی قزاقستان یا حتی المپیک، انتخاباتی برگزار شود که این موضوع انتقاد خانواده کشتی را به همراه داشت. زمانی که ثبت نام از کاندیداها صورت گرفت، همه امیدوار بودند هر چه زودتر کشتی رئیس جدیدش را بشناسد اما همچنان در حالی که در نیمه اول تیر ماه به سر می‌بریم- همان زمانی که معاون وزیر گفته بود انتخابات فدراسیون کشتی حتما در نیمه اول تیرماه برگزار می‌شود- قطعا انتخاباتی در این تاریخ برگزار نخواهد شد چرا که هنوز وضعیت تایید صلاحیت های کشتی روشن نشده است.

روز گذشته وزارت ورزش 16 تیر ماه را به عنوان زمان برگزاری انتخابات فدراسیون وزنه برداری اعلام کرد، در حالی که این فدراسیون دقیقا 6 ماه بعد از کشتی باید انتخاباتش را برگزار می‌کرد و کمتر از دو ماه است که وزنه برداری توسط سرپرست اداره می‌شود.

با این وجود کشتی در شرایطی که در نهمین ماهی به سر می‌برد که با سرپرست اداره می‌شود (6 ماه حمید بنی تمیم و سپس بهروز نعمتی)، همچنان نمی‌داند انتخابات فدراسیون چه زمانی قرار است برگزار شود.

 تنها راهکار وزارت ورزش برای رفع شائبه‌های موجود، کاستن از حجم بالای حاشیه‌ها و عدم آرامشی که ورزش اول المپیکی ایران را درگیر خود کرده است، برگزاری انتخابات فدراسیون کشتی در سریع‌ترین زمان ممکن باشد.

در همین حال خبرهایی منتشر شده مبنی بر اینکه اگر وزارت ورزش در روزهای آینده زمان برگزاری انتخابات را اعلام نکند، ثبت نام قبلی ابطال و تشکیل مجمع به بعد از جهانی قزاقستان که ٢٣ تا ٣١ شهریور برگزار می‌شود، موکول خواهد شد.

کشتی امید اول ایران برای حضور در المپیک 2020 توکیو است اما این روزها در وضعیت خوبی به سر نمی‌برد.

ضرب‌الاجل اتحادیه جهانی به ایران برای برگزاری انتخابات فدراسیون کشتی؟

 

تسنیم   |   آیـــ لـــوکـــــ خواندن خبر در سایت اصلی
ایسنا |

سرمربی تیم ملی گلبال مردان با اشاره به اعزام ۶ گلبالیست به مسابقات قهرمانی آسیا ژاپن گفت: در مسابقات قهرمانی آسیا گلبال مردان چون تنها به تیم قهرمان سهمیه پارالمپیک توکیو اختصاص پیدا می‌کند، برای کسب سهمیه محکوم به قهرمانی هستیم.

ایسنا |

تنیسور اسپانیایی توانست شکست را با پیروزی مقابل دنیل مدودف عوض کند و مرد شماره شش جهان با پیروزی برابر الکساندر زورف صعودش را به نیمه نهایی تور ATP لندن قطعی کرد.

ایسنا |

سرمربی تیم والیبال پیکان تهران گفت: به دلیل برخی مشکلات از هفته بعد در پیکان‌شهر میزبان هستیم و در مورد انتخابات هم‌ امیدوارم مجمع سالمی را شاهد باشیم.

آی لوک یک موتور جستجوگر اینترنتی است و هیچ دخالت انسانی در دریافت و چینش اخبار وجود ندارد.