آخرین اخبار جهان

انتخاب |

شبکه خبری اسکای نیوز عربی روز یکشنبه گزارش داد: سلطنت عمان از ایران خواسته است کشتی انگلیسی را آزاد کند. همچنین مسقط با اهتمام بالا روند حمل و نقل دریایی در تنگه هرمز را پیگری، و همه طرف ها را به خویشتن داری دعوت می کند.

مهرنیوز |

پارلمان اروپا روز پنج شنبه ۲۷ تیر با تصویب طرحی بدون هیچ دلیلی از دولت منطقه اداری ویژه هنگ کنگ خواست اتهامات علیه تظاهرات صلح آمیز را لغو کند و عملکرد پلیس هنگ کنگ را مورد رسیدگی قرار دهد.

ایسنا |

اوکراینی‌ها امروز (یکشنبه) برای شرکت در انتخابات پارلمانی زودهنگام به پای صندوق‌های رای رفتند؛ انتخاباتی که می‌تواند به تحکیم قدرت رئیس‌جمهوری جدید اوکراین بینجامد و اختیارات این سیاستمدار نوپا را برای اعمال تغییرات در این کشور زخمی از جنگ تقویت کند.

نماینده طایفه "شَبک" در پارلمان عراق اعلام کرد که برادرش توسط آمریکا تحریم شده و آمریکا در صدد مصادره اموال افراد تحریم شده است، اما این در حالی است که برادرش هیچ دلاری خارج از کشور ندارد که مصادره شود.

ایسنا |

"رازهای زیادی پیرامون زرداخانه هسته‌ای اسرائیل وجود دارد که عمدتا علتش قانون نانوشته تشکیلات امنیتی این رژیم نسبت به صحبت نکردن در مورد برنامه تسیلحات هسته‌ای آن به صورت علنی به منظور حفظ اصل بازدارندگی است. اما برخی مولفه‌های اساسی برنامه هسته‌ای اسرائیل در حقیقت از جانب تحلیل‌گران نظامی در آمریکا و دیگر نقاط جهان مورد تایید قرار گرفته‌اند."

ایسنا |

یک منبع مسئول در سفارت بغداد در دمشق به صورت قاطع هرگونه مذاکره با نیروهای دموکراتیک سوریه (قسد) در خصوص ایجاد گذرگاه جدید در شمال این کشور را رد کرد. این منبع در سفارت عراق در دمشق گفت، دو دولت سوریه و عراق به مراحل پیشرفته‌ای درباره افتتاح گذرگاه البوکمال - قائم رسیده‌اند.

ایسنا |

«این روزها به نظر می‌رسد که رجب طیب اردوغان، که به "مرد قوی" مشهور است، به طرز غیر معمولی مضطرب است. حتی سخنرانی پرطمطراقش در هفته پیش به مناسبت سومین سالگرد شورش شکست خورده نظامی هم نتوانست آشفتگی‌اش را پنهان کند. او می‌گوید که به عنوان رئیس‌جمهور اجرایی، در حال استفاده از تمام قدرتش برای بنای یک "ترکیه جدید" است؛ اما به نظر می‌آید که ترکیه قدیم، به طور سریعی دارد از او خسته می‌شود.»

پربازدیدترین اخبار جهان

حمله جنگنده‌های ترکیه به مواضع «پ‌ک‌ک» در شمال عراق
مهرنیوز
نماینده اتریشی در اعتراض به قانون منع حجاب، در صحن پارلمان حجاب سر کرد
انتخاب
لیبی و سوریه، محور گفت‌وگوی پوتین و اردوغان
ایسنا
انتشار یک ویدیو برای معاون صدر اعظم اتریش رسوایی به بار آورد
ایسنا
آغاز انتخابات اسپانیا در سایه تردید شهروندان و اوج گرفتن راست افراطی
انتخاب
آی لوک یک موتور جستجوگر اینترنتی است و هیچ دخالت انسانی در دریافت و چینش اخبار وجود ندارد.