ورزشی

ایگور کولاکوویچ ضمن اشاره به حساسیت بازی های هفته نخست لیگ ملت های والیبال گفت: فکر نمی کنم مثل سال گذشته به خاطر پروازهای زیادی که داشتیم خسته شویم.

به گزارش خبرنگار مهر، ایگور کولاکوویچ در حاشیه تمرین امروز تیم ملی والیبال ایران درجمع خبرنگاران گفت: در ابتدا تشکر می کنم از تمام شما خبرنگاران که در این شرایط سخت به کنار تیم ملی آمدید. این آخرین تمرین تیم ملی قبل از شروع لیگ ملت های والیبال است. تیم ملی والیبال ایران شرایط متفاوتی نسبت به گذشته داشت. تمرین خودمان را دیر شروع کردیم. قبل از آن جلسه ای را با رئیس فدراسیون داشتیم. خوشبختانه بازیکنان تمرینات را به خوبی به پایان رساندند.

سرمربی تیم ملی والیبال ایران درباره هفته اول مسابقات گفت: هفته اول خیلی مشکل است. حتماً دیدارهای اول خیلی سخت خواهد بود. دوره‌های تمرینی خوبی را داشتیم اما بازی‌های تدارکاتی نداشتیم. بقیه تیم‌ها بازی‌های یکسری بازی دوستانه داشتند البته در بازه زمانی کوتاهی دوره آماده سازی داشتند و در چنین شرایطی نتایج قابل پیش بینی نیست و ما می‌رویم برای پیروزی در هفته اول بجنگیم.

کولاکوویچ درباره شرایط ملی پوشان والیبال ایران که تعدادی از انها باتجربه و تعدادی جوان هستند اظهار داشت: تمام بازیکنان آماده هستند خودتان می‌بینید که می‌خواهیم بدانیم بازی به بازی چه اتفاقی می‌افتد؟ مدام دنبال این هستیم که بازیکنان خوبی را اضافه کنیم. دنبال این بودیم که بازیکنان با تجربه و جوان که استعدادهای خوبی دارند را ترکیب کنیم تا تورنمنت خوبی را شروع کنیم.

وی درباره درخواست خود از هواداران تیم ملی والیبال ایران گفت: امیدوارم هواداران ما را در شرایط خوب و بد کمک می‌کند. در ارومیه و ظهرهای دیگر به حمایت آنها نیاز داریم. امیدوارم تا پایان بازی بتوانیم شرایط خوبی داشته باشیم و مبارزه خوبی با حریفان داشته باشیم.

سرمربی تیم ملی والیبال ایران درباره انتظارات از تیم ملی برای صعود به مرحله نهایی لیگ ملت های والیبال تصریح کرد: هر ۱۶ تیم حاضر چنین انتظاری را دارند و برای این موضوع تلاش می‌کنند. تمام جذابیت ورزش به همین خواستن است که می‌خواهند به جمع شش تیم آخر راه پیدا کنند.

وی افزود: با این شرایط آماده‌ای که ما داشتیم می‌توانیم انتظار صعود داشته باشیم ولی من امیدوارم که بهترین عملکردمان را داشته باشیم انتظار خودم هم همین است. ما و حریفانمان همین انتظار را دارند که به دور نهایی برسند.

کولاکوویچ درباره اینکه آیا در این دوره شاهد سنت شکنی تیم ملی برای شروع قدرتمندانه در هفته اول خواهیم بود اذعان داشت: اگر بتوانیم ممکن است انجام دهیم. این موضوع قاعده‌ای ندارد اما امیدوارم بتوانیم کار را انجام دهیم.

سرمربی تیم ملی در واکنش به صحبت‌های داوری سرپرست فدراسیون والیبال که گفته است درخواستی از ایشان برای برگزاری بازی دوستانه نداشته است افزود: نه! ما دعوت‌نامه های زیادی به تیم‌های ملی دیگر فرستادیم. هیچ تیمی قبول نکرد بیاید یا ما برویم. برای همین مسابقه دوستانه نداشتیم. فدراسیون آماده بود که ما را برای برگزاری بازی همراهی کند و حمایت داشته باشد ولی این اتفاق نیافتاد.

وی در پاسخ به سئوال خبرنگار مهر که تیم ملی ایران با میانگین سنی ۲۵ سال سومین تیم جوان این رقابت‌ها محسوب می‌شود. در لیست چهارده نفره خبری از بازیکنان نوجوان و جوان نیست. انها چقدر شانس دارند بار دیگر به تیم ملی راه پیدا کنند اینگونه پاسخ داد: همانطور که می‌دانید ما برای لیستمان به ۲۵ نفر است و ما روی تک تک آنها حساب کرده‌ایم. مسابقات نوجوانان و جوانان برنامه شلوغی دارد و باید به آنها احترام بگذاریم.

سرمربی تیم ملی افزود: توخته شایستگی این موضوع را که در بین ۲۵ بازیکن فعلی باشد، نداشته است. باید از تیم ملی نوجوانان و جوانان دوباره شانس خودش را امتحان کند تا به تیم برسد. مثال خوبی برای جوانان داریم. پارسال ترکیبی از بازیکنان جوان داشتیم که امسال بازگشتند. کریمی آماده است که وزن کم کرده است و شرایط بهتری دارد. میثم صالحی نیز همینطور است و شرایط خوبی دارد. اما متاسفانه جا نداریم و آنها هم در شرایطی نیستند که بتوانند حضور پیدا کنند.

کولاکوویچ در پاسخ به این سوال که به نظر می‌رسد نتایج لیگ ملت‌ها برای شما مهم است که جزو شش تیم باشید چون از ترکیب کاملاً اصلی می خواهید استفاده کنید واکنش نشان داد و گفت: ببینید اصلاً این‌طور نیست. اولین هدف ما رفتن به مسابقات المپیک است نمی‌توانیم که موضوع را به مسابقات انتخابی المپیک موکول کنیم. باید از تمام بازی‌ها نهایت استفاده را کنیم. فدراسیون هزینه کرده است و مردم از ما انتظار دارند. همه از ما انتظار دارند تا به نتیجه برسیم. باید از کادر فعلی برای بهترین نتایج در جهت رسیدن به المپیک استفاده کنیم.

وی خاطرنشان کرد: سفرهای ما مانند پارسال خسته کننده نخواهد بود که ۱۵ پرواز داشتیم. امسال دو هفته در تهران هستیم. ما یک روزه نمی‌توانیم قبل از مسابقات انتخابی خودمان را آماده کنیم. تیم را برای حضور در آن بازی‌ها آماده می‌کنیم.

مهرنیوز   |   آیـــ لـــوکـــــ خواندن خبر در سایت اصلی
تسنیم |

فدراسیون تکواندو ایران با توجه به ناداوری قاضی دیدار میرهاشم حسینی و نماینده کره‌جنوبی در نامه‌ای رسمی اعتراض خود را به کمیته برگزاری مسابقات اعلام کرد.

آی لوک یک موتور جستجوگر اینترنتی است و هیچ دخالت انسانی در دریافت و چینش اخبار وجود ندارد.