اقتصادی

فرماندار نظرآباد در واکنش به انتشار خبری مبنی بر فروش کارخانه فخرایران توسط سازمان اتکا گفت: مسئولان اتکا بدون در نظر گرفتن حساسیت‌های منطقه‌ای و مطالبات مردمی، سخن از فروش فخرایران به میان آورده‌اند در حالی که مشخص نیست قصد فروش چه بخشی از این فضای ۱۳۰۰ هکتاری را دارند.

محمدرضا فلاح‌نژاد در گفت و گو با خبرنگار ایسنا در خصوص خبر مربوط به فروش کارخانه فخر ایران توسط سازمان اتکا گفت: این موضوع توسط یکی از مسئولان اتکا عنوان شده است.

فلاح‌نژاد افزود: فخر ایران چیزی در حدود ۱۲۰۰ تا ۱۳۰۰ هکتار وسعت دارد و در این خبر مشخص نیست که منظور اتکا از فروش فخر ایران چیست، اینکه قصد فروش اراضی را دارند یا ۶۰ تا ۷۰ هکتار بخش ساختمان‌های فخر ایران، مشخص نیست.

وی ادامه داد: این سخنان که بدون هماهنگی با شهرستان و بدون در نظر گرفتن حساسیت‌های منطقه‌ای عنوان شده میان مردم نگرانی ایجاد کرده است چون مردم انتظار دارند فخر ایران مرکز تولید و اشتغال باشد، از همین رو موضوع را با استاندار، نماینده شهرستان و مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان در میان گذاشته‌ایم و در حال مدیریت موضوع هستیم تا آنچه که به نفع شهرستان، استان و کشور است رقم بخورد.

فرماندار نظرآباد خاطرنشان کرد: از آنجایی که فخر ایران زیر نظر وزارت دفاع قرار دارد به دنبال برگزاری یک نشست با وزیر دفاع هستیم تا موضوع به صورت ویژه مورد بررسی قرار گیرد.

به گزارش ایسنا، شرکت ریسندگی و بافندگی فخر ایران» یا «کارخانه نمازی» در سال ۱۳۳۳ خورشیدی به همت حاج محمد نمازی (زاده ۱۲۷۵ در شیراز، درگذشت ۱۳۵۱ در شیراز) در شهرستان نظرآباد از توابع استان البرز تأسیس شد و در سال ۱۳۳۵ با حضور دکتر علی امینی به بهره برداری رسید.

کیفیت پارچه‌های تولیدی آن به حدی بود که لباس فرم ارتش را تأمین می‌کرد و به خارج هم صادرات داشت. سرگذشت این کارخانه شنیدنی و در واقع برگی از تاریخ ایران معاصر است.

ایسنا   |   آیـــ لـــوکـــــ خواندن خبر در سایت اصلی
تسنیم |

دبیر کانون انجمن‌های گاوداران با اشاره به درخواست افزایش قیمت شیر خام از سازمان حمایت گفت: نرخ جدید شیرخام ابلاغ نشده، اما چاره‌ای جز این افزایش قیمت نداریم.

ایسنا |

فردا ۲۵ درصد از سهام سرمایه‌گذاری آوا نوین در بازار دوم فرابورس ایران عرضه اولیه می‌شود. هر سهامدار حقیقی یا حقوقی می‌تواند حداکثر ۲۵۰ سهم ثبت سفارش کند.

ایسنا |

مقامات آمریکایی قرار است روز جمعه با همتایان چینی خود دیدار کنند و هم‌زمان پکن در سازمان جهانی تجارت درصدد تحریم‌های تجاری به ارزش ۲.۴ میلیارد دلار علیه آمریکا است.

ایسنا |

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گردش مالی صنعت رسانه و سرگرمی را ٢٢٠٠ میلیارد دلار ذکر کرد و گفت: ١٠ هزار میلیارد تومان از حجم فعالیت‌های کشور در بخش کسب و کار مربوط به حوزه دیجیتال است.

آی لوک یک موتور جستجوگر اینترنتی است و هیچ دخالت انسانی در دریافت و چینش اخبار وجود ندارد.