فرهنگی

تقی محمدی‌ فکورزاده، شاعر در سن ۷۶سالگی درگذشت.

وفا قبادپور، شاعر و مسئول کانون فرهنگسرای معرفت، که پیش‌تر خبر بستری شدن او را داده بود، با اعلام این خبر به ایسنا گفت: تقی محمدی‌ فکورزاده که به علت عارضه ریوی در روزهای اخیر در بیمارستان‌ بستری بود، بامداد روز یکشنبه (سیزدهم بهمن‌ماه ۹۸) در بیمارستان فوت شد.

او درباره فعالیت‌های محمدی‌ فکورزاده در عرصه فرهنگ و ادبیات بیان کرد: او ۳۰ سال در مراکز فرهنگی به استعدادیابی و تربیت شاگردانی در حوزه شعر و ادبیات مشغول بود و حضور و نقشش در انجمن‌های فرهنگی و ادبی بسیار گسترده بود. چند مجموعه شعر بخشی از آثار تقی محمدی‌ فکورزاده است. او همچنین در اواخر عمر یک فرهنگ فارسی سره بر مبنای فرهنگ دهخدا در دست تهیه داشت که از آثار نفیس حوزه ادبیات خواهد بود. در واقع روش آن را برای این‌که فرهنگی با واژگان معادل فارسی صدردرصد داشته باشیم استخراج کرده بود. 

این شاعر درباره برگزاری مراسم تشییع محمدی‌ فکورزاده اظهار کرد: هماهنگی‌ها برای انجام مراسم تشییعش انجام شده است که فردا صبح (سه‌شنبه، پانزدهم بهمن‌ماه) از تالار وحدت به سمت قطعه نام‌آوران بهشت زهرا خواهد بود. 

تقی محمدی‌ فکورزاده در ۱ مهر ۱۳۲۲ متولد شد. او طی چندین دهه علاوه بر نگارش و تدوین آثاری از جمله مجموعه اشعار «نکند عشق بمیرد»، «عصر یکشنبه‌های بارانی»، «عصر یکشنبه‌های بی باران» و «هم‌آوای من باش»، در مراکز فرهنگی و ادبی از جمله فرهنگسرای معرفت در استعدادیابی و هدایت جوانان و نوجوانان در عرصه شعر و نویسندگی فعالیت داشت.

ایسنا   |   آیـــ لـــوکـــــ خواندن خبر در سایت اصلی
ایسنا |

مراسم تشییع پیکر ولی الله شیراندامی هنرمند باسابقه تئاتر، سینما، تلویزیون و رادیو با سخنانی از ایرج راد،رضا بابک،محمد علی حق شناس، مجید رجبی معمار شهرام کرمی همراه شد و در این برنامه بارها گفته شد که قدر هنرمندان را تا زمانی که هستند بدانیم.

آی لوک یک موتور جستجوگر اینترنتی است و هیچ دخالت انسانی در دریافت و چینش اخبار وجود ندارد.