فرهنگی

کتاب «فیلسوف و گرگ» نوشته مارک ‌رولندز با ترجمه شهاب‌الدین عباسی منتشر شد.

به گزارش ایسنا، این  کتاب در ۱۳۶ صفحه و با قیمت ۲۰هزار تومان در نشر خزه منتشر شده است.

در معرفی ناشر از این کتاب آمده است: «فیلسوف و گرگ» با عنوان فرعی «درس‌هایی از حیات وحش درباره‌ عشق، مرگ و خوشبختی» درباره‌ ارتباط یک فیلسوف و گرگی به نام برنین است. پس از آن‌که مارک رولندز ، بچه‌گرگی خرید و به خانه برد، خیلی زود متوجه شد که نمی‌تواند گرگ را در خانه تنها بگذارد، چون دمار از روزگار وسایل خانه درمی‌آورد. در نتیجه، مارک و برنین همیشه با هم بودند، حتی وقتی مارک در کلاس‌های دانشگاه، فلسفه درس می‌داد! زندگی برنین با مارک رولندز و مرگ این گرگ، تأثیری عمیق بر شخصیت و تفکر فلسفی رولندز گذاشت و او را به ارزیابی مجدد نگرشش نسبت به عشق، خوشبختی، طبیعت و مرگ سوق داد.

مارک رولندز (متولد ۱۹۶۲) استاد فلسفه در دانشگاه میامی، تا به حال کتاب‌های متعدی در زمینه‌ فلسفه‌ ذهن، جایگاه اخلاقی حیوانات و نقد فرهنگی منتشر کرده است؛ از جمله «حقوق حیوانات» (۱۹۹۹)، «ماهیت آگاهی» (۲۰۰۱)، «شهرت» (۲۰۰۸)، «علم جدید ذهن» (۲۰۱۰) و «آیا حیوانات می‌توانند اخلاقی باشند؟» (۲۰۱۲). اما شهرت او بیشتر مرهون کتاب «فیلسوف و گرگ» (۲۰۰۸) است که بارها به چاپ رسیده و به یک کتاب پرفروش بین‌المللی بدل شده است.

«فیلسوف و گرگ» سومین کتابی است که نشر خزه در قالب مجموعه‌ای با عنوان «پیاده‌روی با فلسفه» با ترجمه شهاب‌الدین عباسی منتشر می‌کند. پیش‌تر از این مجموعه و با همین مترجم، کتاب‌های «سرهم‌بندی نکن» (ایده‌هایی عجیب از فیلسوفان بزرگ تاریخ/ گری هیدن) و «زندگی زیبای من» (داویده کالی، پردراگ چیچوواتسکی و یاهوی لو) به چاپ رسیده است. این ناشر و مترجم کتاب‌های «دور دنیای فلسفه در هشت روز» (سفری به چندهزار سال تاریخ اندیشه در غرب و شرق/ دِیو رابینسون و ریچارد آزبرن ) و «جستجوگر» (داستان شاهزاده‌ای که می‌خواست از رنج جهان بکاهد/ جِین هوپ) را نیز در قالب همین مجموعه منتشر خواهند کرد.

 انتهای پیام

ایسنا   |   آیـــ لـــوکـــــ خواندن خبر در سایت اصلی
ایسنا |

مراسم تشییع پیکر ولی الله شیراندامی هنرمند باسابقه تئاتر، سینما، تلویزیون و رادیو با سخنانی از ایرج راد،رضا بابک،محمد علی حق شناس، مجید رجبی معمار شهرام کرمی همراه شد و در این برنامه بارها گفته شد که قدر هنرمندان را تا زمانی که هستند بدانیم.

آی لوک یک موتور جستجوگر اینترنتی است و هیچ دخالت انسانی در دریافت و چینش اخبار وجود ندارد.