اقتصادی

<span class="src">ایسنا/سمنان </span>فرماندار گرمسار از افتتاح و کلنگ‌زنی 114 پروژه عمرانی و اقتصادی این شهرستان با حضور استاندار سمنان خبر داد.

وحید رجایی  در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: این پروژه‌ها امروز همزمان با سومین روز از دهه مبارک فجر با حضور استاندار سمنان ، نماینده گرمسار، معاونین استاندار و شماری از مسوولان به طور همزمان افتتاح شد.

وی با بیان اینکه 90 پروژه عمرانی در شهرستان به بهره برداری می رسد افزود: برای بهره‌برداری از طرح‌های عمرانی این شهرستان ۳۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار هزینه شده است.
وی با اشاره به اهمیت این پروژه‌ها خاطرنشان کرد: بهره برداری از این پروژه ها نقش مهمی در روند رو به رشد توسعه در این شهرستان خواهد داشت.

فرماندار گرمسار از افتتاح 9 طرح اقتصادی و سرمایه‌گذاری در این شهرستان خبر داد و گفت: اعتباری افزون بر 72 میلیارد تومان برای این پروژه‌ها که واحد صنعتی تولید کننده کیسه‌های پروپیلن در شهرک صنعتی ایوانکی، واحد تولیدی مرغ تخم‌گذار در ایوانکی ،یک واحد تولید پودر و روغن ماهی،دیبابافت اطلس و...از جمله آنها است هزینه شده است.

وی از آغاز عملیات اجرایی 15 طرح در این شهرستان خبر داد و افزود: اعتباری بالغ بر هفت میلیارد تومان برای آغاز عملیات اجرایی و کلنگ‌زنی این طرح‌ها پیش‌بینی شده است.

ایسنا   |   آیـــ لـــوکـــــ خواندن خبر در سایت اصلی
ایسنا |

وزیر نفت با بیان اینکه بازار نفت به دلیل شیوع ویروس کرونا تحت فشار قرار گرفته و به همین دلیل قیمت نفت به زیر ۶۰ دلار برای هر بشکه رسیده است، گفت: باید تلاش شود بازار نفت به تعادل برسد.

ایسنا |

شاخص بورس امروز در ساعات آغازین معاملات، بیش از ۱۰ هزار واحدرشد کرد که صعودی بی‌سابقه است، چراکه هرچند بازار در ماه‌های گذشته همواره بر مدار صعود حرکت کرده اما طی یکی - دو ساعت اولیه معاملات صعود ۱۰ هزار واحدی را تجربه نکرده است؛ اتفاقی که یک کارشناس بازار دلیل آن را رشد همزمان سهم‌های بزرگ در کنار سهم‌های کوچک می‌داند.

ایسنا |

شرکت ملی گاز ایران یکی از ده شرکت بزرگ فعال در عرصه گاز در خاورمیانه و یکی از چهار شرکت اصلی وزارت نفت با سابقه بیش از ۵۳ سال است که وظیفه تامین بیش از ۷۵ درصد از سوخت مورد نیاز کشور را بر عهده دارد.

ایسنا |

<span class="src">ایسنا/سیستان و بلوچستان </span>مدیرکل فنی و حرفه ای سیستان و بلوچستان گفت: 24 مرکز فنی و حرفه ای در استان سیستان و بلوچستان فعال است که بیش از 85 درصد آموزش های آن در حوزه شهری و بیش از 14 درصد در حوزه روستاهاست.

ایسنا |

در حالی‌ که با گذشت بیش از ۱۰ سال از زمانی‌ که مفهوم شبکه ملی اطلاعات برای اولین بار مطرح شد، مهم‌ترین خدمات از پیام‌رسان تا موتور جست‌وجو هنوز تامین نشده، مقرر شده است خدمات پایه کاربردی شبکه ملی اطلاعات تا دو سال دیگر به‌طور کامل تأمین شود.

ایسنا |

<span class="src">ایسنا/سیستان و بلوچستان </span>مدیر بازارچه‌های مرزی سیستان و بلوچستان گفت: میزان صادرات کالا از بازارچه‌های مرزی استان با رشد قابل توجهی نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۷۶ درصد افزایش داشته است.

ایسنا |

<span class="src">ایسنا/خراسان جنوبی </span>‌امروز 5 طرح در حوزه ICT با اعتبار 690 میلیارد ریال در روستای گارجگان خوی با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در خراسان جنوبی افتتاح می‌شود.

ایسنا |

صنعت نفت ایران علی‌رغم تحریم‌ها و موانعی که سر راه آن قرار داشت، اکنون در شرایط نسبتا خوبی به‌سر می‌برد که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به اقدامات صورت گرفته در پارس جنوبی، توسعه اکتشافات و توسعه میدان‌های مشترک غرب کارون اشاره کرد.

ایسنا |

قیمت نفت در معاملات روز دوشنبه بازار جهانی تحت تاثیر نگرانیها نسبت به تقاضای کمتر در چین که بزرگترین واردکننده نفت جهان است، به روند نزولی روزهای اخیر ادامه داد و کاهش یافت.

آی لوک یک موتور جستجوگر اینترنتی است و هیچ دخالت انسانی در دریافت و چینش اخبار وجود ندارد.