سیاسی

فرمانده سنتکام با ادعای این‌که تحرکات نظامی ایران به حالت عادی بازگشته است، گفت که آمریکا همچنان منتظر اقدام تلافی جویانه از سوی ایران است.

به گزارش ایسنا، یک ماه پس از به شهادت رسیدن سپهبد قاسم سلیمانی در نتیجه اقدام جنایت‌کارانه آمریکا،  ژنرال فرانک مک کنزی فرمانده نیروهای سنتکام (فرماندهی مرکزی آمریکا) گفت که هنوز تهدید اقدام تلافی جویانه از سوی ایران وجود دارد.

به نوشته روزنامه واشنگتن پست، مک کنزی بامداد امروز (دوشنبه) حین بازدید از ناو هواپیمابر یواس‌اس ترومن مستقر در شمال دریای عرب مدعی شد که ایران پس از حمله به پایگاه آمریکایی عین‌الاسد در عراق، فعالیت‌های موشکی خود را طی هفته‌های گذشته کاهش داده و به‌علاوه پدافند هوایی خود را به حالت عادی بازگردانده است.

فرمانده نیروهای مرکزی آمریکا در عین حال تاکید کرد، آمریکا هنوز منتظر اقدام تلافی‌جویانه ایران است.

وی در ادامه ادعاهای خود گفت که نیروهای دریایی ایران (در خلیج فارس) نیز در هفته‌های اخیر فعالیت‌های نسبتا عادی داشته‌اند.

مقامات آمریکایی ابراز نگرانی کرده‌اند که ایران ممکن است پس از حملات موشکی هفت ژانویه به عین‌الاسد باز هم به دنبال حمله دیگری باشد. آمریکایی‌ها مدعی هستند که در این حمله هیچ نیروی آمریکایی کشته نشده اما ده‌ها نفر دچار آسیب‌های مغزی شده‌اند.

فرمانده سنتکام همچنین با اشاره به ترور سپهبد سلیمانی و همراهانش در فرودگاه بغداد مدعی شد: من فکر می‌کنم که ایران متوجه اراده ما شد و دید که در راستای منافع خود عمل می‌کنیم. ما نمی‌خواهیم که به شکلی پاپان ناپذیر هدف اقدامات آنها باشیم.

بنابر گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، مک کنزی در جریان سفر خود به افغانستان نیز مدعی شد که ایران فعالیت‌های نظامی خود در افغانستان را افزایش داده است که می‌تواند تهدیدی برای نیروهای آمریکایی و ائتلاف در این کشور باشد.

این فرمانده نظامی آمریکایی با تکرار ادعاهای بی‌اساس دیگر مقامات کشورش علیه ایران گفت: ممکن است آنها (ایران‌) فرصتی در افغانستان ببینند تا توسط نیروهای نیابتی خود علیه ما و نیروهای ائتلاف دست به اقدام بزنند. به همین دلیل ما بسیار نگران هستیم.

وی که در جریان سفری سه روزه و از پیش اعلام نشده به افغانستان رفته بود، همچنین گفت که نیروهای ائتلاف در حال همکاری با دولت افغانستان برای نظارت بر این شرایط و جلوگیری از هر گونه مشکلی است.

به گزارش ایسنا، آمریکا روز 13 دی‌ماه در یک جنایت آشکار و با نقض قوانین بین‌المللی سپهبد قاسم سلیمانی و همراهانش را در فرودگاه بغداد هدف حمله هوایی قرار داد که به شهادت تمامی آنها منجر شد.

جمهوری اسلامی در پاسخ پایگاه آمریکایی عین‌الاسد را هدف حملات موشکی قرار داد. مقامات کشورمان سپس به واشنگتن اعلام کردند که اگر آمریکا دست به ادقام دیگری نزند، ایران با این حمله پاسخ خود را داده است.

ایسنا   |   آیـــ لـــوکـــــ خواندن خبر در سایت اصلی
ایسنا |

​رییس سازمان پزشکی قانونی کشور با بیان اینکه رسیدن به مرجعیت علمی به معنای دستیابی به اوج قله‌های علمی است، گفت: تلاش می کنیم سازمان پزشکی قانونی کشور را به ممتازترین جایگاه علمی در سطح منطقه برسانیم.

ایسنا |

رئیس سازمان بسیج مستضعفین در گفت وگو با یک رسانه عربی گفت که ملت ایران همیشه تهدید را به فرصت تبدیل کرده است و بی شک درسی فراموش نشدنی به دشمن خواهد داد.

ایسنا |

فرمانده نیروی زمینی ارتش در مراسم گرامیداشتی روز پنها گفت: با همکاری جوانان متخصص و مومن شرکت پشتیبانی و نو سازی بالگرد های ایران( پنها) ۳۳ فروند بالگرد هوانیروز که سالها زمین گیر شده بودند بهینه سازی، اورهال و به چرخه ناوگان بالگردی هوانیروز پیوستند .

ایسنا |

یک عضو هیات رئیسه فراکسیون امید با تاکید بر این که در کشور ما شفافیت و پاسخگویی مشکل دارد، گفت: همه نهادها اعم از دولت، مجلس و شورای نگهبان باید به مردم پاسخگو باشند.

ایسنا |

صالحی گفت: سازمان انرژی اتمی ، ۷۸ درصد از سرزمین ایران را پوشش هوایی داده است تا هم‌زمان با اکتشاف اورانیوم ، معادن دیگر مانند آهن ، مس و عناصر نادر خاکی را نیز کشف کند.

آی لوک یک موتور جستجوگر اینترنتی است و هیچ دخالت انسانی در دریافت و چینش اخبار وجود ندارد.