جهان

به دنبال اظهارت سفیر چین در سرزمین‌های اشغالی که محدودیت‌های تل‌آویو برای مقابله با ویروس کرونا را با هولوکاست مقایسه کرده بود، سفارت چین عذرخواهی کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، به تازگی اسرائیل تدابیری برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا اتخاذ کرده است که از جمله شامل تشدید محدودیت‌های مرزی، توقف پروازها از چین و ممنوعیت ورود از چین برای همگان به غیر از اتباع اسرائیلی می‌شود.

سفارت چین در سرزمین‌های اشغالی بابت اظهارات پیشین سفیرش درباره محدودیت‌های مسافرتی به اسرائیل از چین عذرخواهی کرد. این دیپلمات چینی گفته بود، ممنوعیت‌ مسافرتی اسرائیل برای او یادآور هولوکاست در دوران جنگ جهانی دوم است.

سفیر چین یکشنبه در کنفرانس خبری در تل‌آویو گفته بود: احساس بد و ناراحت‌کننده‌ای دارم. برای اینکه این واقعا برای من یادآورد روزهای گذشته و داستان‌های قدیمی است که در جنگ جهانی دوم، هولوکاست رخ داد. میلیون‌ها یهودی کشته شدند و یهودیان بسیاری که درخواست کمک داشتند، رد شدند. تنها تعداد بسیار بسیار محدودی مرزهایشان را باز کردند که یکی از آن‌ها چین بود. امیدوارم اسرائیل هرگز در را به روی چینی‌ها نبندد.

اظهارات این سفیر جنجالی به پا کرد و سفارت چین فورا در همان روز عذرخواهی کرد و گفت اشاره به هولوکاست غیر عمدی بوده است.

در بیانیه سفارت چین آمده است: در رابطه با کنفرانس خبری که یکشنبه برگزار شد، مایلیم تا شفاف‌سازی کنیم که هیچ عمدی برای مقایسه روزهای تیره هولوکاست با وضعیت کنونی و تلاش‌های دولت اسرائیل برای حفاظت از شهروندانش در کار نبوده است. عذرخواهی می‌کنیم اگر کسی پیام ما را اشتباه درک کرد.

ایسنا   |   آیـــ لـــوکـــــ خواندن خبر در سایت اصلی
ایسنا |

نخستین مرحله از رقابت‌های درون حزبی دو حزب اصلی آمریکا برای تعیین نامزد ریاست جمهوری خود برای انتخابات ۲۰۲۰ امروز دوشنبه در ایالت آیووا، از ایالت‌های حوزه غرب میانه آمریکا برگزار می‌شود.

ایسنا |

وزیر سابق اسرائیلی اعلام کرد، به رغم وعده‌های رئیس جمهوری آمریکا مبنی بر این که طرحش به اختلاف فلسطین و اسرائیل پایان می‌دهد، درگیری‌ها میان دو طرف همچنان ادامه دارد و طرح معامله قرن ترامپ محکوم به شکست است.

ایسنا |

ارتش سوریه به عملیات‌ نظامی خود در حومه جنوب شرقی ادلب ادامه می‌دهد و پس از کنترل بر دو شهرک جدید در اطراف شهر سراقب، تا حد زیادی به این شهر استراتژیک نزدیک شد و سه روستا در حومه جنوب شرقی ادلب را آزاد کرد.

ایسنا |

رئیس جمهوری ترکیه در سخنانی گفت که کشورش پاسخ حملات ادعایی ارتش سوریه به نیروهای آنکارا در ادلب را چند برابر داد و به پاسخ‌گویی به هرگونه حمله در آینده ادامه خواهد داد.

ایسنا |

حزب اپوزیسیون نیوزیلند توافق پس از انتخابات با حزب معاون نخست وزیر این کشور را رد کرد و شرایط رقابتی نزدیک را در انتخابات سال جاری این کشور ایجاد کرد زیرا هر دو حزب اصلی احتمالا برای تشکیل دولت با موانعی روبه‌رو خواهند بود.

ایسنا |

یک مسئول برجسته کرد در شمال شرق سوریه از سازمان ملل خواست مکانیزمی را برای بازگشت آوارگان و استقرار نیروهای بین المللی مستقل که تضمینی برای بازگشت آوارگان باشد، ایجاد کند.

ایسنا |

استمرار تظاهرات جوانان فلسطینی در شهر الخلیل برای ۱۲ ساعت، سربازان اسرائیلی را خسته کرده و آنها از فلسطینی‌ها درخواست استراحت کردند.

آی لوک یک موتور جستجوگر اینترنتی است و هیچ دخالت انسانی در دریافت و چینش اخبار وجود ندارد.