اقتصادی

<span class="src">ایسنا/سمنان </span>همزمان با سومین روز دهه فجر در آیینی با حضور استاندار سمنان، نماینده گرمسار و جمعی از مسوولان چندین پروژه تولیدی صنعتی در ایوانکی به بهره‌برداری رسید.

یک واحد صنعتی تولید کننده کیسه‌های پروپیلن در سومین روز از گرامیداشت دهه مبارک فجر با حضور آشناگر، استاندار سمنان در شهرک صنعتی ایوانکی افتتاح شد

برای عملیات ساخت و تجهیز این واحد صنعتی که در هفت هزار متر مربع و با زیربنای مسقف چهار هزار مترمربع افتتاح شد اعتباری بیش از ۱۷۰ میلیارد ریال هزینه شده است

تمامی اعتبار هزینه شده در این واحد صنعتی آورده سرمایه گذار است و با راه‌اندازی این واحد تولیدی برای ۵۰ نفر اشتغالزایی شد.

همچنین یک واحد تولیدی مرغ تخم‌گذار نیز با حضور استاندار سمنان در ایوانکی شهرستان گرمسار افتتاح شد

ظرفیت تولید در این واحد طیور، ۵۰ هزار قطعه در سال است و برای اجرای این طرح تولیدی ۷۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

روند ساخت این واحد تولیدی که برای ۱۰ نفر اشتغالزایی کرده در ۲ هکتار زمین از سال ۹۶ آغاز و در دهه فجر امسال افتتاح شد.

همچنین یک واحد تولید پودر و روغن ماهی در سومین روز از دهه مبارک فجر با حضور آشناگر، استاندار سمنان در ایوانکی شهرستان گرمسار افتتاح شد.

ظرفیت تولید در این واحد، هفت هزار تن پودر ماهی ، یک‌هزار و ۵۰۰ تن روغن ماهی و یک‌هزار و ۵۰۰ تن پودر ماهی صنعتی به منظور مصرف کود باغی است.

عملیات ساخت این واحد تولیدی از سال ۹۶ آغاز و در دهه فجر امسال افتتاح شد.

برای ساخت این واحد تولیدی، ۴۵ میلیارد ریال هزینه شده است که ۲۲ میلیارد ریال از آن اعتبار مصوب به صورت تسهیلات به سرمایه گذار پرداخت شد.

ماهی و مواد اولیه این واحد از بندرعباس، چابهار و منطقه آزاد ارس بارگیری و به ایوانکی حمل می‌شود.

ایسنا   |   آیـــ لـــوکـــــ خواندن خبر در سایت اصلی
ایسنا |

وزیر نفت با بیان اینکه بازار نفت به دلیل شیوع ویروس کرونا تحت فشار قرار گرفته و به همین دلیل قیمت نفت به زیر ۶۰ دلار برای هر بشکه رسیده است، گفت: باید تلاش شود بازار نفت به تعادل برسد.

ایسنا |

شاخص بورس امروز در ساعات آغازین معاملات، بیش از ۱۰ هزار واحدرشد کرد که صعودی بی‌سابقه است، چراکه هرچند بازار در ماه‌های گذشته همواره بر مدار صعود حرکت کرده اما طی یکی - دو ساعت اولیه معاملات صعود ۱۰ هزار واحدی را تجربه نکرده است؛ اتفاقی که یک کارشناس بازار دلیل آن را رشد همزمان سهم‌های بزرگ در کنار سهم‌های کوچک می‌داند.

ایسنا |

شرکت ملی گاز ایران یکی از ده شرکت بزرگ فعال در عرصه گاز در خاورمیانه و یکی از چهار شرکت اصلی وزارت نفت با سابقه بیش از ۵۳ سال است که وظیفه تامین بیش از ۷۵ درصد از سوخت مورد نیاز کشور را بر عهده دارد.

ایسنا |

<span class="src">ایسنا/سیستان و بلوچستان </span>مدیرکل فنی و حرفه ای سیستان و بلوچستان گفت: 24 مرکز فنی و حرفه ای در استان سیستان و بلوچستان فعال است که بیش از 85 درصد آموزش های آن در حوزه شهری و بیش از 14 درصد در حوزه روستاهاست.

ایسنا |

در حالی‌ که با گذشت بیش از ۱۰ سال از زمانی‌ که مفهوم شبکه ملی اطلاعات برای اولین بار مطرح شد، مهم‌ترین خدمات از پیام‌رسان تا موتور جست‌وجو هنوز تامین نشده، مقرر شده است خدمات پایه کاربردی شبکه ملی اطلاعات تا دو سال دیگر به‌طور کامل تأمین شود.

ایسنا |

<span class="src">ایسنا/سیستان و بلوچستان </span>مدیر بازارچه‌های مرزی سیستان و بلوچستان گفت: میزان صادرات کالا از بازارچه‌های مرزی استان با رشد قابل توجهی نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۷۶ درصد افزایش داشته است.

ایسنا |

<span class="src">ایسنا/خراسان جنوبی </span>‌امروز 5 طرح در حوزه ICT با اعتبار 690 میلیارد ریال در روستای گارجگان خوی با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در خراسان جنوبی افتتاح می‌شود.

ایسنا |

صنعت نفت ایران علی‌رغم تحریم‌ها و موانعی که سر راه آن قرار داشت، اکنون در شرایط نسبتا خوبی به‌سر می‌برد که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به اقدامات صورت گرفته در پارس جنوبی، توسعه اکتشافات و توسعه میدان‌های مشترک غرب کارون اشاره کرد.

ایسنا |

قیمت نفت در معاملات روز دوشنبه بازار جهانی تحت تاثیر نگرانیها نسبت به تقاضای کمتر در چین که بزرگترین واردکننده نفت جهان است، به روند نزولی روزهای اخیر ادامه داد و کاهش یافت.

آی لوک یک موتور جستجوگر اینترنتی است و هیچ دخالت انسانی در دریافت و چینش اخبار وجود ندارد.