جهان

یکی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری الجزایر اعلام کرد: تحرکاتی برای نسخه برداری از رژیم سابق در الجزایر در جریان است. ممکن نیست که اوضاع به قبل بازگردد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیاالیوم، علی بن فلیس از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری الجزایر اعلام کرد: تحرکاتی برای نسخه برداری از رژیم سابق در الجزایر در جریان است. ممکن نیست که اوضاع به قبل بازگردد.

بن فلیس از عملکرد ارتش الجزایر که از اعتراضات مردمی حمایت کرده و یک تیر هم به سوی آنها شلیک نکرده است، تمجید کرد.

وی افزود: هیچ راهی برای برون رفت از بحرانی که هم اکنون الجزایر با آن دست و پنجه نرم می کند غیر از حرکت به سوی انتخابات و تحقق دموکراسی وجود ندارد.

یکی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری الجزایر اعلام کرد: الجزایر در آستانه فروپاشی است و از بحران اقتصادی و اجتماعی رنج می برد.

این در حالی است که  هزاران الجزایری روز جمعه باوجود شرایط نامساعد جوی به خیابانها آمدند و در مخالفت با برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در تاریخ ۱۲ دسامبر آینده شعار سر دادند.

تظاهرات کنندگان شعار می دادند: دولت مدنی می خواهیم نه نظامی.

در این اعتراضات روزنامه نگارانی که به محدودیت های رسانه ای اعتراض داشتند هم حضور داشتند و شعار می دادند: ما رسانه آزاد می خواهیم. آنها محدودیت ها علیه خود را محکوم کردند و خواستار فراهم شدن شرایط آزادانه فعالیت شدند.

در شهرهای بسکره، البلیده، وهران، خنشله و عنابه و نیز شهر البویره نیز تظاهرات برگزار شد و تظاهرات کنندگان خواستار کنار رفتن شخصیت های وابسته به نظام سابق و آزادی فعالان و بازداشت شدگان شدند.

این تظاهرات در فاصله کمتر از یکماه مانده به انتخابات ریاست جمهوری این کشور برگزار شد.

مهرنیوز   |   آیـــ لـــوکـــــ خواندن خبر در سایت اصلی
تسنیم |

وزارت امور خارجه روسیه امروز با احضار سفیر آلمان، رسماً به وی طلاع داد که دولت روسیه بر اساس اصل تقابل، دو کارمند سفارت آلمان را "عنصر نامطلوب" شناخته و خواستار خروج آنها از خاک روسیه ظرف یک هفته است.

تسنیم |

وزیر امور خارجه آلمان تلاش آمریکا برای متوقف کردن پروژه گازی «نورد استریم ۲» از طریق وضع تحریم علیه این پروژه را دخالت در سیاست‌های انرژی اتحادیه اروپا خواند.

تسنیم |

یک رسانه رژیم صهیونیستی از نزدیک شدن طیف‌ ژنرال‌ها به تشکیل دولت پس از انتخابات آتی کنست با توجه به شکست نتانیاهو در دو انتخابات اخیر خبر داده است.

تسنیم |

منابع خبری از مشارکت عبدالعزیز بوتفلیقه رئیس جمهور سابق الجزایر در انتخابات ریاست جمهوری امروز و بسته شدن برخی حوزه‌های اخذ رای توسط معترضان خبر دادند.

انتخاب |

دولت تایوان اعلام کرد که به شهروندان هنگ کنگی که امنیتشان به دلایل سیاسی به خطر افتاده است، کمک‌های لازم را می‌رساند و از آرمان‌های مردم برای آزادی و دموکراسی حمایت می‌کند.

آی لوک یک موتور جستجوگر اینترنتی است و هیچ دخالت انسانی در دریافت و چینش اخبار وجود ندارد.