فرهنگی

مدیرکل اسناد و انتشارات بنیاد شهید و امور ایثارگران از تدوین سند راهبردی این اداره کل خبر داد.

به گزارش ایسنا، رحیم نریمانی با اعلام این خبر گفت: ترویج، توسعه و نهادینه‌سازی فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه در سایه تکریم و معرفی ویژگی‌های فرهنگی و اجتماعی جامعه ایثارگری از اهم برنامه‌ها و اقدامات اداره کل اسناد و انتشارات بنیاد شهید و امور ایثارگران است و ترویج این فرهنگ مستلزم در اختیار داشتن اهداف کلان، راهبردها، سیاست‌های اجرایی و برنامه‌های عملیاتی بوده که سند راهبردی این اداره کل در راستای تحقق این اهداف است.
مدیرکل اسناد و انتشارات بنیاد افزود: توجه به آموزه‌های قرآنی و اندیشه‌های اسلامی و اسناد بالادستی به‌ویژه منویات حضرت امام خمینی (ره)، رهبر معظم انقلاب، ماده ۶۴ قانون جامع خدمات‌رسانی به ایثارگران، جزء ۴ بند (ب) ماده ۵ اساسنامه بنیاد شهید و امور ایثارگران و سند راهبردی شورای عالی فرهنگ ایثار و شهادت، ضرورت حفظ، جمع‌آوری و تمرکز کلیه اسناد و آثار شهدا و ایثارگران از خط‌مشی‌های اصلی این سند راهبردی است.
نریمانی خاطرنشان کرد: هفت راهبرد جامع در راستای نیل به اهداف کلان و تحقق استراتژی‌های کلی وجود دارد که شامل پایش مداوم محیط درون و برون‌سازمانی، داشتن تعامل هم‌افزا با نهادها و ترجمان‌های فرهنگی مرتبط، بسترسازی جهت تقویت منابع مالی و مادی، استفاده از ظرفیت‌های درون و برون‌سازمانی جهت توانمندسازی نیروی انسانی، بسترسازی جهت استفاده از تمامی ظرفیت‌های رسانه‌ای، زمینه‌سازی جهت بازاریابی اجتماعی در حوزه نشر و اسناد فرهنگی و بسترسازی جهت حمایت از استعدادهای ادبی و فرهنگی است.
مدیرکل اسناد و انتشارات بنیاد با تقدیر از عباسی رییس گروه پژوهشی این طرح گفت: این راهبرد بر اساس پژوهش «طراحی مدل مدیریت راهبردی اداره کل اسناد و انتشارات» بر اساس مطالعه SWOT و مدل استراتژیک دیوید طراحی‌شده و با تشکیل گروه کانونی متشکل از ۷ نفر از خبرگان و صاحب‌نظران اداره کل اسناد و انتشارات بنیاد شهید و امور ایثارگران از طریق روش «نمونه‌گیری قضاوتی و هدفمند» صورت گرفته است و یافته‌های این پژوهش با احصای عوامل محیطی و متغیرها ارزیابی نهایی شده‌اند و سپس اقدامات استراتژیک تعیین‌شده و استراتژی‌های کلی استخراج‌شده است.
انتهای پیام

ایسنا   |   آیـــ لـــوکـــــ خواندن خبر در سایت اصلی
ایسنا |

موسس بنیاد گفت‌وگوی جاده ابریشم که برای گسترش همکاری‌های گردشگری با ایران تمایل نشان دارد، تاکید کرد: ایران باید از شخصیت‌های اثرگذار که در جامعه چین نفوذ و قدرت کلامی دارند برای تبلیغ و معرفی این کشور، بیشتر استفاده کند. نباید نفوذ چهره‌ها را در چین نادیده گرفت.

تسنیم |

ماجرای اشتباه پزشکی در جاگذاشتن قیچی ۱۵ سانتی در شکم یک خانم دستمایه مستند "قیچی" شد؛ مستندی که کارگردانش مدعی است به او گفته‌اند که مراقب جانش باشد!

ایسنا |

معاون مطبوعاتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیامی، ضمن تبریک سالگرد تاسیس خبرگزاری دانشجویان ایران، «ایسنا» را رسانه‌ای پیشرو و مولد دانست که با توجه به ظرفیت بالای نیروی انسانی و آموزشی می‌تواند در فضاهای نوین اطلاع‌رسانی نیز سرآمد باشد.

ایسنا |

مبحث دوم از «لایه‌بندی تحریر» که قرار بود در نشست آبان‌ ماه «آیین آواز» عرضه شود، این ماه با حضور علی شیرازی ـ آوازخوان و مدرس آواز ـ به همراه علیرضا امینی، کارشناس مجری برنامه که آهنگساز و نوازندۀ سه‌تار نیز هست ارایٔه خواهد شد.

ایسنا |

تلویزیون ساخت بیش از ۲۰ سریال را در دستور کار دارد که اغلب آنها در حال تولید هستند؛ بر این اساس بیش از ۲۰۰ بازیگر شناخته شده عرصه تئاتر، سینما و تلویزیون مقابل دوربین‌های این سریال‌ها خواهند رفت.

آی لوک یک موتور جستجوگر اینترنتی است و هیچ دخالت انسانی در دریافت و چینش اخبار وجود ندارد.