جهان

گروه ویژه اقدام مالی موسوم به FATF بار دیگر مهلت ایران برای تصویب و اجرای استانداردهای مورد نظر این گروه را تمدید کرد.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، گروه ویژه اقدام مالی (FATF) که خودش را یک نهاد بین‌المللی برای مقابله با پولشویی و مبارزه با «تأمین مالی تروریسم» می‌داند به ایران تا فوریه 2020 برای پایبندی به آنچه «هنجارهای بین‌المللی» خوانده شده فرصت داد و گفت که بعد از این تاریخ از اعضای خود خواهد خواست «اقدامات تقابلی» علیه ایران را اجرایی کنند.

FATF همزمان گفته از اعضای خود خواسته مبادلات مالی با ایران را تحت نظر داشته باشند و شرکت‌های مالی فعال در این کشور را مورد ممیزی قرار دهند.

در بیانیه گروه ویژه اقدام مالی آمده است: «اگر قبل از فوریه 2020، ایران مطابق با استاندارهای FATF دو کنوانسیون پالرمو و تامین مالی تروریسم (CFT) را اجرایی نکند، FATF تعلیق اقدامات تقابلی را به طور کامل لغو خواهد کرد و از تمامی اعضای خود خواهد خواست طبق توصیه‌های بند 19 اقدامات تقابلی علیه ایران را به کار ببندند.»

در حالی که گروه ویژه اقدام مالی (FATF) خودش را نهادی تخصصی به‌منظور مقابله با فعالیت‌های پولشویی و تأمین مالی تروریسم معرفی می‌کند عده زیادی از تحلیلگران آن را نهادی برای پیشبرد اهداف سیاسی اعضای اصلی عضو این نهاد از جمله آمریکا می‌دانند.

نسبت به استفاده ابزاری از این نهاد برای پیشبرد اهداف سیاسی اعضای اصلی این نهاد از جمله آمریکا هشدار می‌دهند.

ادامه تلاش‌های پاکستان برای خروج از لیست خاکستری FATFمسیر تایید FATF مسدود شدپاکستان مدعی عدم قرارگرفتن نامش در لیست سیاه FATF شدبازی تکراری FATF علیه پاکستان و آغاز ابهامات جدیددیپلمات فرانسوی: اجرایی شدن اینستکس بدون پذیرش FATF امکان‌پذیر نیستFATF اهرم فشار آمریکا بر پاکستانرحیمیان: اینستکس کار ناتمام FATF را تمام می‌کندحمایت امارات از پاکستان برای خروج از لیست نظارت ویژه FATFادعاهای عجیب درباره FATF ادامه دارد!تلاش پاکستان برای جلب نظر FATF این بار با تعقیب قضایی «حافظ سعید»
تسنیم   |   آیـــ لـــوکـــــ خواندن خبر در سایت اصلی
مهرنیوز |

رئیس کمیته اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا اعلام کرد که یکی از دستیاران کاردار سفارت آمریکا در اوکراین قرار است در مورد گفتگوی تلفنی «ترامپ- ساندلند» که روز ۲۶ ژوئیه شاهد آن بوده، شهادت دهد.

ایسنا |

سخنگوی وزارت بهداشت فلسطین در غزه از شهادت شش فلسطینی عضو یک خانواده در اثر اصابت موشک اسرائیلی طی امروز (پنج‌شنبه) خبر داد که در میان آنها سه کودک و دو زن بودند.

ایسنا |

یک دیپلمات ارشد آمریکایی در آغاز جلسات علنی تحقیقات استیضاح گفته است که دونالد ترامپ مستقیما درباره تحقیقات اوکراین در مورد رقیب سیاسی‌اش، جو بایدن، سوال کرده بود.

مهرنیوز |

دیپلمات بلندپایه آمریکا در نخستین نشست علنی مجلس نمایندگان آمریکا برای استیضاح رئیس جمهور اعلام کرد که «دونالد ترامپ» تحقیقات علیه رقیب انتخاباتی خود را بر هرگونه کمک به اوکراین ترجیح داد.

مهرنیوز |

جنبش جهاد اسلامی فلسطین شروط مورد نظر خود را برای برقراری آتش بس با رژیم صهیونیستی اعلام و تأکید کرد که در صورت عدم تحقق این شروط، به حملات راکتی خود علیه مواضع اسرائیل ادامه خواهد داد.

مهرنیوز |

سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی حماس با بیان اینکه گروه های مقاومت هر حمله تل آویو را کوبنده تر پاسخ می دهند، گفت: صهیونیستها به صورت دسته جمعی از هراس موشک های مقاومت، می گریزند.

آی لوک یک موتور جستجوگر اینترنتی است و هیچ دخالت انسانی در دریافت و چینش اخبار وجود ندارد.