سیاسی

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: کسانی که این بی‌حجابی‌ها را دیده و می‌توانند کاری انجام دهند، اما اقدامی نمی‌کنند، در مسیر دشمنی اهل‌بیت(ع) هستند.

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: کسانی که این بی‌حجابی‌ها را دیده و می‌توانند کاری انجام دهند، اما اقدامی نمی‌کنند، در مسیر دشمنی اهل‌بیت(ع) هستند.

آیت‌الله سید عبدالرحیم توکل در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر مقدس قم افزود: امام حسین(ع) برای حفظ حجاب و عفاف و ارزش‌های دینی در جامعه به شهادت رسید و کسانی که امروز به دنبال تغییر و حذف نام شهدا از شهرهایمان هستند، در مسیر دشمنی با ایشان گام برمی‌دارند.

وی بابیان اینکه در واقعه عاشورا و پس‌ازآن گروه‌ها و دسته‌هایی در جامعه اسلامی ایجادشده است، اظهار داشت: یک دسته شهدای کربلا هستند که از بهترین مردم بوده و تعابیر بسیار بلند و ارزشمندی در رابطه باکسانی که جان خود را فدای اباعبدالله الحسین(ع) کردند، به کار رفته است.

استاد اخلاق حوزه علمیه قم دسته دیگر را «توابین» و کسانی که پس از واقعه عاشورا به خونخواهی امام حسین(ع) برخاستند، دانست و گفت: یک پرسش مهم این است که چرا توابین این کار زیبا را به‌موقع انجام نداده و برای یاری پسر پیامبر(ص) به کاروان سیدالشهدا(ع) نپیوسته بودند.

وی بابیان اینکه در چهارده قرن گذشته عده‌ای به دنبال تبلیغ آموزه‌های عاشورا بوده‌اند و این افراد اهل نجات و سعادت هستند، خاطرنشان کرد: دسته دیگر افرادی هستند که در کربلا با امام حسین(ع) به جنگ برخاسته و بدبخت‌ترین انسان‌ها بوده و به عذاب الهی دچار شده‌اند.

توکل عده دیگر را هلهله‌کنان دشت کربلا و سیاهی‌لشکر سپاه یزید عنوان کرد و افزود: دسته دیگرکسانی بودند که کاروان حضرت اباعبدالله الحسین(ع) در مسیر با آن‌ها برخورد کرد، اما آن‌ها جان خود را از فداکردن در این مسیر دریغ کرده و به‌یقین اهل جهنم هستند.

وی بابیان اینکه عده‌ای در هنگام واقعه عاشورا بی‌طرف بودند و این افراد نیز اهل جهنم خواهند بود، تصریح کرد: انسان باید همواره طرف حق را بگیرد و کسانی که امروز نیز خود را بی‌طرف می‌دانند، بدون تردید اهل نجات نخواهند بود.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به برخی افراد که در طول زمان در مسیر یزید و عمر بن سعد گام برمی‌دارند و با راه و مسیر حضرت امام حسین(ع) مخالفت می‌کنند، گفت: دسته دیگر افرادی هستند که می‌خواهند با بهانه‌های گوناگون، نور حضرت اباعبدالله الحسین(ع) را خاموش کنند.

انتخاب   |   آیـــ لـــوکـــــ خواندن خبر در سایت اصلی
ایسنا |

یک عضو هیات رییسه مجلس با بیان اینکه اکثر نمایندگان ⁧ مجلس ، مخالف هرگونه افزایش قیمت ⁧ بنزین ⁩ و سهمیه‌بندی بوده‌اند، در عین حال گفت که مخالفان دولت در سایه نارضایتی ⁧ مردم ⁩ بر این ⁧ موج ⁩ مسابقه سیاسی گذاشته‌اند.

ایسنا |

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس با تاکید بر این که کیفیت عامل اصلی حمایت از تولید ملی است، متذکر شد: یکی از ضروریات ویژه و اصلی در حمایت از کالای ایرانی، حول محور کیفیت محصولات داخلی می‌چرخد.

ایسنا |

عضو جبهه پیروان خط امام و رهبری گفت: ظاهراً آقای حدادعادل علاقه‌ای به حضور در انتخابات ندارند. از آقای جلیلی نیز هنوز خبری به گوش نرسیده اما در این میان احتمال سرلیست شدن قالیباف بیش ازدیگران است.

ایسنا |

یک وکیل دادگستری با اشاره به طرح موضوع vpn قانونی گفت: این موضوع، علاوه بر تبعیض آمیز بودن این اقدام، خلاف اصول 19 و 20 از قانون اساسی است که بر حقوق مساوی ملت و یا حمایت یکسان قانون از مردم تاکید دارد.

تسنیم |

کمتر از ۱۰۰ روز مانده به موعد انتخابات مجلس، جریان‌های سیاسی فعالیت انتخاباتی خود را به شکل جدی‌تری دنبال می‌کنند. در این میان وزارت کشور، شورای نگهبان و دیگر دستگاه‌های اجرایی در تلاش‌ برای پیگیری روند قانونی برگزاری انتخابات هستند.

تسنیم |

مجلس اعلای انقلاب اسلامی عراق در اثر وقوع انقلاب اسلامی و با هدف مبارزه با صدام در تبعید شکل گرفت. این مجلس علاوه بر فعالیت‌های سیاسی و تبلیغی، توسط یگان بدر فعالیت‌های نظامی و مسلحانه هم انجام می‌داد.

تسنیم |

هفته گذشته همزمان با ایام ولادت پیامبر اکرم(ص) رهبر معظم انقلاب با عفو وتخفیف مجازات ۳۵۵۲ نفر از محکومان محاکم عمومی و انقلاب موافقت کردند که نسبت به عفوهای گذشته بی‌نظیر بود و مورد استقبال افراد مختلف از دو جناح قرار گرفت.

آی لوک یک موتور جستجوگر اینترنتی است و هیچ دخالت انسانی در دریافت و چینش اخبار وجود ندارد.