جهان

رئیس‌جمهوری اوکراین امروز (پنج‌شنبه) تاکید کرد که هیچ‌گونه "باج‌خواهی" از سوی دونالد ترامپ صورت نگرفته است تا کی‌یف درباره پسر جو بایدن، نامزد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، تحقیقاتی انجام دهد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، دولت آمریکا متهم شده برای اینکه کی‌یف درباره پسر بایدن تحقیقاتی انجام دهد، یک کمک نظامی به اوکراین را متوقف کرده است.

زلنسکی در نشست خبری با اشاره به تماس تلفنی که موجب شده تا ترامپ به استیضاح تهدید شود، گفت: "هیچ گونه باج‌خواهی از سوی رئیس‌جمهوری آمریکا صورت نگرفته است".

ولودیمیر زلنسکی اظهار کرد که هر گونه نشستی پیرامون درگیری‌های شرق اوکراین به ویژه با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه پیش از خروج نیروهای دو طرف و آتش‌بس پایدار غیرممکن است.

وی ادامه داد: تا زمانی که افراد دو طرف به یکدیگر تیراندازی می‌کنند هیچ گونه خروج نیروها صورت نخواهد گرفت و اگر این اتفاق نیفتد نشست در چارچوب نرماندی وجود نخواهد داشت.

رئیس جمهوری اوکراین ضروری دانست که جدایی‌طلبان خروج کامل افراد خود از خط مقدم را تضمین کنند و کی‌یف کنترل صد در صد مرزهای خود با روسیه را بدست بگیرد.

ایسنا   |   آیـــ لـــوکـــــ خواندن خبر در سایت اصلی
تسنیم |

عبدالباری عطوان نویسنده و تحلیلگر بارز جهان عرب اقدامات کشورهای امارات، بحرین و عربستان را تهدیدکننده صلح و امنیت منطقه دانست و تأکید کرد که اسرائیل از حفاظت از خودش ناتوان است؛ چه برسد به اینکه خواسته باشد از کشورهای عرب حوزه خلیج فارس حفاظت کند.

آی لوک یک موتور جستجوگر اینترنتی است و هیچ دخالت انسانی در دریافت و چینش اخبار وجود ندارد.