جهان

کابینه جدید مراکش پس از تغییراتی در برخی از پست‌های وزارتی در برابر پادشاه این کشور مراسم تحلیف به جا آورد.

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، محمد ششم، پادشاه مراکش در کاخ پادشاهی در شهر رباط میزبان اعضای کابینه جدید این کشور بود. کابینه جدید به ریاست سعد الدین العثمانی شامل شش وزیر جدید است.

این کابینه کوچکترین کابینه در تاریخ سیاسی جدید این کشور محسوب می‌شود، تاریخ دولت‌های کوچک در مراکش به دوره‌ای بعد از استقلال بین اواسط دهه ۵۰ و ۶۰ بازمی‌گردد به طوریکه تعداد وزیران بین ۱۱ تا ۲۰ وزیر بود.

تعداد اعضای کابینه جدید نیز از ۳۹ وزیر به ۲۳ وزیر کاهش یافت این بعد از ادغام تعدادی از بخش‌های وزارتی و حذف وزیران مشاور بود ساختار جدید شامل ۱۸ وزارتخانه و پنج وزارت مشاوره دهنده یا وزارت وابسته به وزارت اصلی است.

در کابینه جدید ناصر بوریطه وزیر خارجه، عبدالوافی لفتیت وزیر کشور، احمد التوفیق وزیر اوقاف و امور اسلامی و محمد بنشعبون، وزیر اقتصاد و دارایی در سمت‌های خود ابقا شدند. محمد بن عبدالقادر که به جای محمد اوجار به عنوان وزیر دادگستری تعیین شد، از جمله وزرای جدید است.

محمد ششم در ژوئیه گذشته العثمانی را مامور تشکیل کابینه و معرفی چهره‌های جدید برای پست‌های وزارتی کرد.

ایسنا   |   آیـــ لـــوکـــــ خواندن خبر در سایت اصلی
مهرنیوز |

رئیس هیات مذاکره کننده مخالفان سوری از دولت سوریه خواست که به تلاش های دست یابی به راهکار سیاسی در سوریه از طریق مذاکراتی که در ژنو برگزار خواهد شد، کمک کند.

ایسنا |

براساس گزارش رسمی که دولت عراق امروز (سه شنبه) پیرامون تظاهرات اخیر در این کشور صادر کرد، هیچ گونه دستوری از سوی مقامات ارشد برای تیراندازی به سوی تظاهرکنندگان صادر نشده است.

آی لوک یک موتور جستجوگر اینترنتی است و هیچ دخالت انسانی در دریافت و چینش اخبار وجود ندارد.