جهان

تعدادی از زنان داعشی مستقر در اردوگاه الهول در حومه حسکه همزمان با عملیات نظامی ترکیه در شمال شرق سوریه، به نگهبانان اردوگاه یورش برده و بخش‌هایی از اردوگاه را به آتش کشیدند.

به گزارش ایسنا، به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، در حالی که دیده‌بان حقوق بشر سوریه وابسته به مخالفان اعلام کرد، گزارشی از تلفات انسانی در عملیات نظامی ترکیه دریافت نکرده‌اند، برخی از رسانه‌های داخلی سوریه گزارش دادند، تعدادی داعشی (که احتمالا زنان عضو این گروه بوده‌اند) امروز (پنج‌شنبه) توانستند با آتش زدن اردوگاه الهول و حمله به نگهبانان آن، از آنجا فرار کنند.

روزنامه گاردین چاپ انگلیس نیز امروز در مقاله‌ای نوشت، نیروهای سوریه دموکراتیک ده‌ها هزار داعشی را در اردوگاه الهول بازداشت کرده‌اند که از این تعداد حدود ۱۰۰۰ تن اروپایی و هزاران تن زن و کودک هستند.

گاردین در ادامه نوشت، معنای ایجاد منطقه امن در شمال سوریه اینست که ترکیه به شکل کامل مسؤول ده‌ها هزار زندانی داعشی است و احتمال دارد نیروهای ترکیه‌ای هدف حملات گروهک‌های داعشی قرار بگیرند که همچنان در منطقه حضور دارند.

همچنین دو مسؤول آمریکایی و یک منبع نظامی کرد امروز اظهار کردند: همزمان با آغاز عملیات نظامی ترکیه در شمال شرق سوریه، شبه‌نظامیان کرد عملیات‌هایشان علیه داعش در سوریه را متوقف کردند.

این منبع نظامی کرد افزود: نیروهای سوریه دموکراتیک عملیات‌ها علیه داعش را متوقف کردند زیرا اجرای هرگونه عملیات در شرایطی که در معرض تهدید یک ارتش بزرگ در مرزهای شمالی قرار دارند، غیرممکن است.

ایسنا   |   آیـــ لـــوکـــــ خواندن خبر در سایت اصلی
تسنیم |

عبدالباری عطوان نویسنده و تحلیلگر بارز جهان عرب اقدامات کشورهای امارات، بحرین و عربستان را تهدیدکننده صلح و امنیت منطقه دانست و تأکید کرد که اسرائیل از حفاظت از خودش ناتوان است؛ چه برسد به اینکه خواسته باشد از کشورهای عرب حوزه خلیج فارس حفاظت کند.

آی لوک یک موتور جستجوگر اینترنتی است و هیچ دخالت انسانی در دریافت و چینش اخبار وجود ندارد.