جهان

مسؤولان کشورهای مختلف جهان حملات نظامی ترکیه علیه نیروهای کرد در شمال شرق سوریه را محکوم کردند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری فرانسه، کریستیا فریلند، وزیر امور خارجه کانادا با محکوم کردن این حملات به مواضع کشورش اشاره کرد و گفت:‌ اقدام یکجانبه ترکیه ممکن است باعث متوقف شدن پیشرفت‌های صورت گرفته علیه تروریست‌های داعش شود.

در همین حال ژان ایو لودریان، وزیر امور خارجه فرانسه نیز اظهار کرد که عملیات یک‌جانبه ترکیه علیه سوریه باید متوقف شود زیرا تلاش‌های امنیتی و بشردوستانه ائتلاف علیه داعش را به مخاطره می‌اندازد و ممکن است به امنیت اروپایی‌ها لطمه وارد کند.

فرانسوا اولاند، رئیس جمهور سابق فرانسه نیز درخواست کرد تا تحریم‌هایی علیه ترکیه به خاطر این عملیات نظامی صورت گیرد.

سخنگوی وزارت خارجه چین با محکوم کردن حملات ترکیه از این کشور خواست تا به حاکمیت سوریه احترام بگذارد.

وی همچنین از جامعه‌ بین‌الملل خواست تا از به وجود آمدن هزینه‌های جدید در رابطه با افزایش درگیری جلوگیری کند.

این سخنگو گفت: چین همیشه بر این باور است که حاکمیت استقلال و تمامیت ارضی سوریه باید حفظ و محترم شمرده شود.

در همین حال اسکات موریسون، نخست وزیر استرالیا تاکید کرد، نگران است که این حمله ترکیه به شمال سوریه منجر به تجدید فعالیت داعش شود.

وی به خبرنگاران در سیدنی گفت: نسبت به اقدامات ترکیه بسیار نگرانم و به دولت‌های ترکیه و آمریکا نگرانی‌هایم را درباره امنیت غیرنظامیان و کردها ابراز می‌کنم.

موریسون افزود: من درباره تصمیم دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا برای تنها گذاشتن کردهای سوریه که تنها متحدان واشنگتن در سوریه در مبارزه با داعش بودند، هیچ اظهارنظری نمی‌کنم چرا که این مساله آمریکاست.

 انتهای پیام

ایسنا   |   آیـــ لـــوکـــــ خواندن خبر در سایت اصلی
مهرنیوز |

رئیس هیات مذاکره کننده مخالفان سوری از دولت سوریه خواست که به تلاش های دست یابی به راهکار سیاسی در سوریه از طریق مذاکراتی که در ژنو برگزار خواهد شد، کمک کند.

ایسنا |

براساس گزارش رسمی که دولت عراق امروز (سه شنبه) پیرامون تظاهرات اخیر در این کشور صادر کرد، هیچ گونه دستوری از سوی مقامات ارشد برای تیراندازی به سوی تظاهرکنندگان صادر نشده است.

آی لوک یک موتور جستجوگر اینترنتی است و هیچ دخالت انسانی در دریافت و چینش اخبار وجود ندارد.