جهان

منابع خبری از عقب نشینی ۵۰ نظامی آمریکایی از استان حسکه سوریه به سمت عراق از طریق گذرگاه سیمالکا خبر دادند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه خبری العهد، حدود 50 نظامی آمریکایی همراه با دهها خودرو از طریق گذرگاه غیرقانونی سیمالکا در مرز سوریه و عراق از استان حسکه سوریه به خاک عراق عقب نشینی کردند.

در همین حال، خبرگزاری دولتی سوریه (سانا) اعلام کرد که اخبار حمله به فرودگاه بین المللی القامشلی در ریف شمال شرقی استان حسکه سوریه صحت ندارد.

در سطح واکنش های منطقه ای به حمله ترکیه به شمال سوریه، احمد الصحاف سخنگوی وزارت خارجه عراق امروز پنجشنبه تاکید کرد که کشورش مخالف این حمله است.

وی افزود: این حمله در راستای حمایت از موازنه ای که منطقه نیازمند آن است، نیست.

الصحاف تصریح کرد: بغداد خواهان حفظ حاکمیت کشورها است.

در همین حال، خبرگزاری دولتی سوریه امروز پنجشنبه از جان باختن پنج نفر و زخمی شدن 9 نفر دیگر بر اثر حملات ترکیه در شهرک راس العین در شمال سوریه خبر داد.

خبرنگار سانا در گزارش خود از شمال سوریه گفت: ارتش ترکیه برچیدن دیوار نزدیک روستای تل حلف در غرب شهرک راس العین را آغاز کرد.

براساس گزارش منابع خبری، نیروهای ترکیه و شبه نظامیان قسد درحال حملات دوجانبه توپخانه ای به مواضع یکدیگر در بخش شرقی شهرک راس العین هستند.

روز گذشته نیز هشت غیرنظامی در حملات ارتش ترکیه به شهرهای القامشلی و الدرباسیه  و راس العین در ریف حسکه جان باختند و 20 نفر دیگر زخمی شدند.

تاکید ایران بر توقف فوری حملات و خروج نظامیان ترکیه از سوریه

در همین حال، منابع خبری امروز پنحشنبه گزارش دادند که زرهپوش های ارتش ترکیه با پشتیبانی نیروی هوایی وارد شهر تل ابیض در مرز ترکیه و سوریه شدند.

همچنین مواضع شبه نظامیان قسد در اطراف شهرک عین عیسی هدف حمله قرار گرفت. جنگنده های ترکیه مقر تیپ 93 در این شهرک را هدف قرار دادند.

نیروی هوایی و توپخانه ارتش ترکیه امروز همچنین روستای تل ارقم و مزرعه الشاطی در سمت شمال شرقی شهر المالکیه را هدف قرار داد. 

این درحالی است که ارتش ترکیه و شبه نظامیان مسلح موسوم به "ارتش آزاد" روستاهای الحاوی، الحمیدیه، مشرفه العز و المشهور در ریف شمالی شهر الرقه را در کنترل خود دارند.

تسنیم   |   آیـــ لـــوکـــــ خواندن خبر در سایت اصلی
تسنیم |

عبدالباری عطوان نویسنده و تحلیلگر بارز جهان عرب اقدامات کشورهای امارات، بحرین و عربستان را تهدیدکننده صلح و امنیت منطقه دانست و تأکید کرد که اسرائیل از حفاظت از خودش ناتوان است؛ چه برسد به اینکه خواسته باشد از کشورهای عرب حوزه خلیج فارس حفاظت کند.

آی لوک یک موتور جستجوگر اینترنتی است و هیچ دخالت انسانی در دریافت و چینش اخبار وجود ندارد.