جهان

جبهه مردمی برای آزادی فلسطین به حمله ترکیه به شمال شرق سوریه واکنش نشان داد و آنرا محکوم کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، جبهه مردمی برای آزادی فلسطین حمله ترکیه به شمال شرق سوریه را محکوم کرد.

در بیانیه جبهه مردمی برای آزادی فلسطین آمده است: ما این حمله را محکوم می کنیم و درباره تبدیل شدن آن به اشغال نهایی با توجه به طمع ورزی ترکیه به اراضی سوریه اعلام می داریم به ویژه که این طمع ورزی از زمان جدا کردن لواء اسکندرون سوریه به ترکیه در سال ۱۹۳۹ متوقف نشده است.

در این بیانیه آمده است: این حمله با هماهنگی دولت آمریکا انجام شده است و جدای از اهدافی که آنها در حمایت از تروریسم در سوریه پیاده کرده و می کنند تا دولت سوریه را تضعیف کنند و حاکمیت و تمامیت ارضی آنرا خدشه دار کنند، نیست. این مقدمه ای برای تجزیه سوریه بر اساس مذهبی و نژادی از سوی آمریکا و ترکیه است.

جبهه مردمی برای آزادی فلسطین از اعراب خواست که در حمایت از سوریه و علیه ترکیه موضع گیری کنند و با این حمله از دید روابط منفی کشورها با ترکیه ننگرند بلکه از بُعد اینکه حمله مذکور تهدید کننده امنیت ملی عربی است به آن نگاه کنند.

مهرنیوز   |   آیـــ لـــوکـــــ خواندن خبر در سایت اصلی
مهرنیوز |

رئیس هیات مذاکره کننده مخالفان سوری از دولت سوریه خواست که به تلاش های دست یابی به راهکار سیاسی در سوریه از طریق مذاکراتی که در ژنو برگزار خواهد شد، کمک کند.

ایسنا |

براساس گزارش رسمی که دولت عراق امروز (سه شنبه) پیرامون تظاهرات اخیر در این کشور صادر کرد، هیچ گونه دستوری از سوی مقامات ارشد برای تیراندازی به سوی تظاهرکنندگان صادر نشده است.

آی لوک یک موتور جستجوگر اینترنتی است و هیچ دخالت انسانی در دریافت و چینش اخبار وجود ندارد.