اجتماعی

معاون شهردار تهران، مقوله گردشگری و صلح را در هم راستایی با یکدیگر دانست و گفت: خوشبختانه زیرساخت های موجود در تهران در راستای جذب گردشگران است.

به گزارش خبرگزاری مهر، حامد مظاهریان در افتتاحیه چهارمین کنگره بین المللی سلامت کشورهای اسلامی اظهار داشت: بر اساس دیدگاه آینده نگری و آینده پژوهی، صنعت گردشگری رو به رشد خواهد بود و رویکرد دهه های اخیر و پیش رو نیز از گسترش گردشگری به عنوان یکی از پررونق ترین، پیشتازترین صنایع جهان حکایت دارد.

وی ارتباط انسان ها و نه دولت ها را از ابعاد مهم گردشگری دانست و افزود: گردشگری صنعتی تلقی می شود که به صورت مستقیم با صلح و آرامش و دوستی بین انسان ها و فرهنگ ها در ارتباط است و یکی از عوامل موثر در تبادلات فرهنگی بین کشورها به شمار می رود.

معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شورای شهرداری تهران تصریح کرد: با گسترش گردشگری، خشونت به عقب می رود و با پیشروی خشونت، گردشگری نمود کمرنگی خواهد داشت.  آسایش، راحتی و امنیت از مسائل مهمی است که گردشگران را به نقاط مختلف دنیا سوق می دهد و از سوی دیگر حرکت به سمت جهان عاری از خشونت و خشم شاخصه مهم در گردشگری سلامت شناخته می شود.

وی با اشاره به اهمیت گردشگری برای ساکنین نقاط مختلف، اذعان داشت: رونق صنعت گردشگری به افزایش کیفیت زندگی بشر، راه اندازی مشاغل جدید و ایجاد فرصت های سرمایه گذاری، خدمات رفاهی وآموزش، امکان بهره مندی از جاذبه های طبیعی و انسان ساز می انجامد.

سرپرست معاونت منابع انسانی شهرداری تهران، نقش نهادهای محلی را در گسترش صنعت گردشگری مهم و موثر دانست و افزود: خوشبختانه همکاری بین نهاد مدیریت شهری و شورای شهر تهران برای توجه به مقوله گردشگری را شاهد هستیم. از سوی دیگر زیرساخت های تهران نیز با حمایت از گردشگری تقویت می شود. شهری که با دارابودن بیش از ۲۰۰ سال پایتختی مستمر، بیش از ۹ میلیون نفر جمعیت، جاذبه های اقتصادی، طبیعی  وانسان ساخت و منبع بیش از ۵۲ درصد مالیات کشور در این شهر، دارابودن سهم بالا در GDP کشور (تولید ناخالص داخلی کشور)، خدمات دهی در بیمارستان های بزرگ و مجهز و از همه مهمتر نیروی انسانی ماهر و متخصص نقش مهمی در جذب توریست و گسترش صنعت گردشگری در کشور دارد.

به گفته  مظاهریان، گردشگری به عنوان صنعتی تلقی می شود که از یک سو به گسترش اقتصادی کمک کند و از سوی دیگر بین انسان های مختلف پیوند و تعامل برقرار می کند و این موضوع در برنامه سوم توسعه شهر تهران مدنظر قرار گرفته و پیش بینی شده است.

معاون شهردار تهران ضمن قدردانی از دست اندرکاران برگزاری کنگره بین المللی گردشگری سلامت، این نوع کنگره ها را با توجه به پیشرو بودن بخش غیردولتی و حمایت دولت و نهادهای عمومی، الگویی برای پیشرفت آینده صنعت گردشگری عنوان کرد.

وی تاکید کرد: این الگو می تواند در تغییراتی که در بخش های سیاسی و حتی منطقه ای رخ می دهد، مهمترین نقش را ایفا کند و بخش خصوصی نیز از قبل فعالیت های این بخش منتفع شود.

مظاهریان با بیان اینکه گردشگری و خشونت در تضادند و صحبت از گردشگری، واژه صلح را به ذهن متبادر می سازد و به نوعی گردشگری و صلح مترادف یکدیگرند؛ اظهار امیدواری کرد که با بهره گیری از صلح و گردشگری در شهر تهران بتوانیم برای توسعه پایدار گردشگری و ارتقای کیفیت زندگی شهروندان گام های اساسی برداریم.

مهرنیوز   |   آیـــ لـــوکـــــ خواندن خبر در سایت اصلی
مهرنیوز |

سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: تاریخ اعزام به خدمت مشمولان فارغ التحصیل دانشگاه‌ها که دارای برگ آماده به خدمت به تاریخ آبان ماه ۱۳۹۸هستند، تغییر نکرده است.

مهرنیوز |

نشست مشترک مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی با روسای شرکت‌های دانش بنیان به منظور رفع مشکلات شرکت‌های دانش بنیان، استارت‌آپ‌ها و شتاب‌دهنده‌ها با تأمین اجتماعی برگزار شد.

مهرنیوز |

حفظ محیط زیست پایانه مرزی مهران با پاکسازی شبانه روزی از زباله و بازیافت آن ها، به وسیله ماشین آلات مجهز و ۸۰ نیروی پسماند منطقه ۵ در ۳ شیفت کاری در مرز مهران انجام می‌شود.

مهرنیوز |

معاون فنی و عمرانی شهرداری منطقه چهار از اتصال خروجی حوضچه های باغ پرندگان به شبکه فاضلاب شهری خبر داد و گفت: رعایت مسایل زیست محیطی از اولویت های مهم در اجرای پروژه های عمرانی است.

مهرنیوز |

دادگاه رسیدگی به اتهامات علی دیواندری و ۸ متهم دیگر دایر بر اخلال در نظام اقتصادی کشور صبح امروز در شعبه اول دادگاه ویژه رسیدگی به جرائم اخلالگران و مفسدان اقتصادی برگزار شد.

مهرنیوز |

فرمانده مرزبانی ناجا با اشاره به انهدام باند قاچاق مواد افیونی از کشف ۲ تن و ۱۱۶ کیلوگرم انواع موادمخدر و هلاکت یک سوداگر مرگ در مرزهای جنوب شرقی کشور خبر داد.

آی لوک یک موتور جستجوگر اینترنتی است و هیچ دخالت انسانی در دریافت و چینش اخبار وجود ندارد.