جهان

دبیرکل ناتو اعلام کرد دولت ترکیه پیش از آغاز عملیات نظامی ارتش این کشور در شمال شرقی سوریه، مراتب به اطلاع ناتو رسانده بود.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، «ینس استولتنبرگ» دبیرکل ناتو روز چهارشنبه اعلام کرد دولت ترکیه تصمیم خود برای آغاز عملیات نظامی در شمال شرقی سوریه را به اطلاع ناتو رسانده بوده است.

دبیرکل ناتو که پس از دیدار با جوزپه کونته» نخست‌وزیر ایتالیا در یک کنفرانس خبری مشترک با خبرنگاران گفتگو می‌کرد، اظهار داشت: «ترکیه نگرانی‌های امنیتی مشروعی دارد و امروز پیش از آغاز حمله به شبه‌نظامیان کُرد در سوریه، این حمله را به ما اطلاع داده بود.»

وی افزود: «به من اطمینان داده شده است [از طرف مقامات ترکیه] که هرگونه اقدامی در شمال شرقی سوریه،‌ متناسب و سنجیده خواهد بود. اجتناب از اقداماتی که ممکن است به بروز بی‌ثباتی بیشتر در منطقه، تشدید تنش‌ها و رنج مردم منجر شود، بسیار مهم است.

آغاز عملیات ترکیه در شمال سوریهاتحادیه اروپا خواستار توقف عملیات نظامی ترکیه در شمال سوریه شدترکیه: دولت سوریه را در جریان عملیات نظامی شرق فرات قرار خواهیم داد
تسنیم   |   آیـــ لـــوکـــــ خواندن خبر در سایت اصلی
تسنیم |

عبدالباری عطوان نویسنده و تحلیلگر بارز جهان عرب اقدامات کشورهای امارات، بحرین و عربستان را تهدیدکننده صلح و امنیت منطقه دانست و تأکید کرد که اسرائیل از حفاظت از خودش ناتوان است؛ چه برسد به اینکه خواسته باشد از کشورهای عرب حوزه خلیج فارس حفاظت کند.

آی لوک یک موتور جستجوگر اینترنتی است و هیچ دخالت انسانی در دریافت و چینش اخبار وجود ندارد.