اقتصادی

سیل سنگین ناشی از طوفان گرمسیری به منطقه هیوستون و بیمونت آمریکا در سواحل تگزاس، آسیب زد. این منطقه مرکز تاسیسات پتروشیمی، پالایشگاهی و صادراتی نفت آمریکا است.

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از راشاتودی، سیل سنگین ناشی از طوفان گرمسیری ایملدا به منطقه هیوستون و بیمونت آمریکا در سواحل تگزاس، آسیب زد. این منطقه مرکز تاسیسات پتروشیمی، پالایشگاهی و صادراتی نفت آمریکا است. کارشناسان وضعیت به وجود آمده را بدتر از طوفان سهمگین هاروی می‌دانند.

طوفان ایملدا در رده طوفان ضعیف گرمسیری قرار دارد، اما این رده‌بندی تنها از لحاظ سرعت باد است. طبق آنچه سرویس ملی آب‌وهوا آمریکا اعلام کرده است، خطر اصلی این طوفان سیل بزرگ و فاجعه‌بار آن است. 

سرویس ملی آب‌و هوا اعلام کرد: طوفان شدید و مداوم باعث ایجاد بارش‌هایی ۶ تا ۱۲ اینچی شده است و در برخی مناطق بارش‌ها از این هم بیشتر است. میزان کل بارش این طوفان از ۲ فوت هم فراتر رفته است و صنایع سنگین را تحت تاثیر خود قرار داده است.

اکسون موبایل اعلام کرد پالایشگاه بیمونت خود که دارای ظرفیت تولید ۳۷۰ هزار بشکه در روز است را به علت طوفان و سیل تعطیل می‌کند. 

مهرنیوز   |   آیـــ لـــوکـــــ خواندن خبر در سایت اصلی
ایسنا |

معاون امور اقتصادی استانداری سمنان معتقد است که توجه به استانداردها در کشور پرمخاطره و بلاخیزی همچون ایران امری ضروری و حیاتی است.

ایسنا |

وزیر جهاد کشاورزی در هفتمین نشست هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران، به مسائلی همچون اختلاط ضایعاتی همچون شن با گندم پرداخت و گفت: گوشت با قیمت ۲۵ تا ۳۰ هزار تومان واقعیت ندارد. اگر کسی گوشت قرمز با این قیمت سراغ دارد، ‌می‌تواند وارد کند و منعی در مقابل آن وجود ندارد.

ایسنا |

استاندار سمنان با اشاره به آمادگی این استان برای همکاری با سرمایه‌گذاران وعده داد: سرمایه گذاران مشکلی در این استان نخواهند داشت و مسوولان اجرایی استان همه تلاش خود را برای فراهم سازی بسترهای لازم برای سرمایه‌گذاری در استان به کار گیرند.

آی لوک یک موتور جستجوگر اینترنتی است و هیچ دخالت انسانی در دریافت و چینش اخبار وجود ندارد.