اقتصادی

میلیاردر و سرمایه‌گذار معروف، لئون کوپرمن معتقد است که فدرال‌رزرو با کاهش نرخ بهره سر کسانی که پول خود را پس‌انداز می‌کنند کلاه می‌گذارد.

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، میلیاردر و سرمایه‌گذار معروف، لئون کوپرمن معتقد است که فدرال‌رزرو با کاهش نرخ بهره، که امسال برای دومین بار اتفاق افتاد، سر کسانی که پول خود را پس‌انداز می‌کنند کلاه می‌گذارد.

کوپرمن گفت: من با دو عضو هیات‌مدیره فدرال‌رزرو که مخالف کاهش نرخ بهره بودند موافق هستم. نرخ بهره همین پیش از این هم خیلی پایین بود. 

او گفت: از این زاویه به این اقدام نگاه کنید؛ شما ۳۵ تا ۴۰ درصد مالیات پرداخت می‌کنید، حالا اگر شانس داشته باشید ۲ درصد روی پس‌انداز خود سود دریافت می‌کنید. در واقع شما ۶۰ درصد از این ۲ درصد را دریافت خواهید کرد که ۱.۲ درصد خواهد شد. نرخ تورم به ۲ درصد نزدیک می‌شود، یعنی شما با پس‌انداز خود سود منفی خواهید داشت. 

کوپرمن همچنین ضعف کنونی اقتصاد را مستقیما مربوط به گفتمان تعرفه‌ای رییس‌جمهور آمریکا دانست. او می‌گوید: آنچه که رییس‌جمهور در مقابل چین انجام می‌دهد قابل درک است، اما تهدید کردن مکزیک، تهدید کردن کانادا و تهدید اروپا با عقل جور در نمی‌آید. 

او اضافه کرد: این کار باعث شده است که جامعه تجاری دچار سردرگمی شوند، آنها نمی‌دانند خط تولید خود را کجا ببرند، آنها نمی‌دانند کجا کارخانه بسازند و بنابراین از سرمایه‌گذاری‌های خود می‌کاهند. 

مهرنیوز   |   آیـــ لـــوکـــــ خواندن خبر در سایت اصلی
ایسنا |

معاون امور اقتصادی استانداری سمنان معتقد است که توجه به استانداردها در کشور پرمخاطره و بلاخیزی همچون ایران امری ضروری و حیاتی است.

ایسنا |

وزیر جهاد کشاورزی در هفتمین نشست هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران، به مسائلی همچون اختلاط ضایعاتی همچون شن با گندم پرداخت و گفت: گوشت با قیمت ۲۵ تا ۳۰ هزار تومان واقعیت ندارد. اگر کسی گوشت قرمز با این قیمت سراغ دارد، ‌می‌تواند وارد کند و منعی در مقابل آن وجود ندارد.

ایسنا |

استاندار سمنان با اشاره به آمادگی این استان برای همکاری با سرمایه‌گذاران وعده داد: سرمایه گذاران مشکلی در این استان نخواهند داشت و مسوولان اجرایی استان همه تلاش خود را برای فراهم سازی بسترهای لازم برای سرمایه‌گذاری در استان به کار گیرند.

آی لوک یک موتور جستجوگر اینترنتی است و هیچ دخالت انسانی در دریافت و چینش اخبار وجود ندارد.