فرهنگی

«هیات نمایندگان»‌ به کارگردانی «بوجار الیمانی» به عنوان نماینده رسمی آلبانی در بخش بهترین فیلم ‌بین‌المللی جوایز اسکار ۲۰۲۰  معرفی شد.

به گزارش ایسنا به نقل از هالیوود ریپورتر، داستان فیلم «هیات نمایندگان» که محصول مشترک «‌فرانسه»، «یونان» و «کوزوو» است،‌ در اکتبر سال ۱۹۹۰ به وقوع می‌پیوندد.

«هیات نمایندگان» به نویسندگی «آرتان مینارولی» داستان یک هیات نمایندگان اروپایی را روایت می‌کند که برای نظارت بر اصلاحات سیاسی به «تیرانا» سفر می‌کنند. این درام سومین ساخته‌ «‌بوجار الیمانی» محسوب می‌شود که به عنوان نماینده به جوایز اسکار معرفی می‌شود. پیش‌تر فیلم‌ «عفو عمومی»‌ در سال ۲۰۱۱ و «کروم» در سال ۲۰۱۶ از این کارگردان به عنوان نماینده آلبانی به جوایز اسکار معرفی شده بودند. «آلبانی» از سال ۱۹۹۶ نمایندگان خود را به جوایز اسکار معرفی کرده، اما تاکنون در هیچ دوره ای از این جوایز به عنوان نامزد برگزیده نشده است.

«هیات نمایندگان» جایزه «گرند پری» جشنواره بین‌المللی فیلم «‌ورشو»‌ را در سال ۲۰۱۸ به خود اختصاص داده است.

آخرین مهلت معرفی فیلم از سوی کشورها برای شرکت در شاخه بهترین فیلم بین‌المللی جوایز اسکار، اول اکتبر ۲۰۱۹ (۱۰ مهرماه) تعیین شده است.

فهرست نامزدهای نهایی جوایز اسکار ۲۰۲۰ روز ۱۳ ژانویه (۲۳ دی‌ماه) اعلام خواهد شد و مراسم اعطای جوایز نود و دومین دوره این رویداد سینمایی در تاریخ ۹ فوریه (بامداد دوشنبه، ۲۱ بهمن) برگزار خواهد شد.

ایسنا   |   آیـــ لـــوکـــــ خواندن خبر در سایت اصلی
ایسنا |

پس از «مارتین اسکورسیزی» و «فرانسیس فورد کاپولا»، حالا «کن لوچ»، کارگردان سرشناس انگلیسی نیز به سینمای ابرقهرمانی تاخت و اعلام کرد این فیلم‌ها مثل همبرگر برای سودآوری ساخته می‌شوند.

ایسنا |

مرکز دایره المعارف بزرگ اسلامی در دومین نشست علمی تخصصی خود با عنوان «دانشنامه مهندسی در ایران»، «دانشنامه‌ها و تاریخ مهندسی قلعه‌ها» و «جایگاه قلعه‌ها در تاریخ مهندسی ایران» را بررسی می‌کند.

ایسنا |

دبیر کمیسیون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات با تاکید بر اینکه هر چقدر دستگاه های رسمی اطلاعات بیشتری منتشر کنند منجر به جلوگیری از حاکمیت فیک ها می شود، گفت: بر این اساس مردم یاد می گیرند سواد خود را در این زمینه افزایش دهند و برای کسب صحت اطلاعات به راستی آزمایی بپردازند و یکی از اهداف کمیسیون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات فرهنگ سازی در این حوزه است.

مهرنیوز |

نخستین نشست هم‌اندیشی پنجمین جشنواره ملی اسباب‌بازی با حضور نمایندگان وزارت‌خانه‌ها و نهادهای دولتی و خصوصی، شهرداری و فعالان این عرصه در تهران برگزار شد.

تسنیم |

مطالبات رئیس سازمان تبلیغات اسلامی از اعضای جدید هیئت امنای سازمان دارالقرآن‌ زمانی محقق خواهد شد که حضور این افراد همانند حضور اعضای شورای توسعه فرهنگ قرآنی تشریفاتی نباشد.

تسنیم |

پیمان جبلی با ابراز "اعتراض ما به آمریکایی‌ها ادامه دارد تا دانشمندمان را آزاد کنند"، گفت: فعلاً هیچ گشایشی نشده و حتی تفهیم اتهامی هم اتفاق نیفتاده است.

آی لوک یک موتور جستجوگر اینترنتی است و هیچ دخالت انسانی در دریافت و چینش اخبار وجود ندارد.