سیاسی

نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت تشدید مجازات متخلفین در جاده‌ها گفت : نیازمند قوانین سرسخت در برخورد با متخلفین راهنمایی رانندگی هستیم.

به گزارش ایسنا،  مسعود پزشکیان در آیین آغاز به کار بیست و چهارمین کنفرانس بین المللی جامعه ایمن، اظهار کرد:کسانی که با جان افراد در جاده‌ها بازی می‌کنند، نباید تنها با پرداخت جریمه بتوانند رفتار خود را ادامه دهند.

وی با بیان اینکه اراده کافی در کاهش تصادفات جاده‌ای وجود ندارد، گفت: این‌که می‌گوییم اراده هست، ولی برنامه نیست با این موضوع مخالف هستم؛ چراکه اگر اراده باشد ما می توانیم کاری کنیم که فضایی که دربحث حوادث رانندگی به وجود می‌آید، کاهش یابد، اما متاسفانه با وجود داشتن برنامه اراده کافی برای این مهم وجود ندارد.

نایب رییس اول مجلس با تاکید بر این‌که باید در جامعه برای جان انسان ها ارزش قائل شویم خاطرنشان کرد: اگر برای جان انسان ها ارزش قائل شویم باید مقرراتی تنظیم کنیم که با متخلفین برخورد شایسته ای که  در برابر تخلف آنهاست انجام شود؛ از این رو  برخی از مواقع قدرت و اصلاح قانونی می‌تواند در رفع چالش‌ها و معضلات اجتماعی تاثیرگذار باشد.

وی با تاکید بر ضرورت توجه به آموزش در مدارس گفت: امروز باید شاهد حضور متولیان آموزش در این همایش مِ‌بودیم چرا که موضوع آموزش باید از کودکی در ذهن ها نهادینه شود.

پزشکیان همچنین اشاره ای نیز به اصلاحات زیربنایی در جاده ها و توجه به مسائل فنی داشت و افزود: بدون شک در کنار مسائل انسانی مسائل زیرساختی از جمله مسائل فنی جاده نیز در در سوانح رانندگی تاثیرگذار است از این رو باید اصلاحات زیربنایی مورد نیاز در جاده ها مورد توجه ویژه قرار گیرد.

ایسنا   |   آیـــ لـــوکـــــ خواندن خبر در سایت اصلی
ایسنا |

​رییس سازمان پزشکی قانونی کشور با بیان اینکه رسیدن به مرجعیت علمی به معنای دستیابی به اوج قله‌های علمی است، گفت: تلاش می کنیم سازمان پزشکی قانونی کشور را به ممتازترین جایگاه علمی در سطح منطقه برسانیم.

ایسنا |

رئیس سازمان بسیج مستضعفین در گفت وگو با یک رسانه عربی گفت که ملت ایران همیشه تهدید را به فرصت تبدیل کرده است و بی شک درسی فراموش نشدنی به دشمن خواهد داد.

ایسنا |

فرمانده نیروی زمینی ارتش در مراسم گرامیداشتی روز پنها گفت: با همکاری جوانان متخصص و مومن شرکت پشتیبانی و نو سازی بالگرد های ایران( پنها) ۳۳ فروند بالگرد هوانیروز که سالها زمین گیر شده بودند بهینه سازی، اورهال و به چرخه ناوگان بالگردی هوانیروز پیوستند .

ایسنا |

یک عضو هیات رئیسه فراکسیون امید با تاکید بر این که در کشور ما شفافیت و پاسخگویی مشکل دارد، گفت: همه نهادها اعم از دولت، مجلس و شورای نگهبان باید به مردم پاسخگو باشند.

ایسنا |

صالحی گفت: سازمان انرژی اتمی ، ۷۸ درصد از سرزمین ایران را پوشش هوایی داده است تا هم‌زمان با اکتشاف اورانیوم ، معادن دیگر مانند آهن ، مس و عناصر نادر خاکی را نیز کشف کند.

آی لوک یک موتور جستجوگر اینترنتی است و هیچ دخالت انسانی در دریافت و چینش اخبار وجود ندارد.