سیاسی

نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت تشدید مجازات متخلفین در جاده‌ها گفت : نیازمند قوانین سرسخت در برخورد با متخلفین راهنمایی رانندگی هستیم.

به گزارش ایسنا،  مسعود پزشکیان در آیین آغاز به کار بیست و چهارمین کنفرانس بین المللی جامعه ایمن، اظهار کرد:کسانی که با جان افراد در جاده‌ها بازی می‌کنند، نباید تنها با پرداخت جریمه بتوانند رفتار خود را ادامه دهند.

وی با بیان اینکه اراده کافی در کاهش تصادفات جاده‌ای وجود ندارد، گفت: این‌که می‌گوییم اراده هست، ولی برنامه نیست با این موضوع مخالف هستم؛ چراکه اگر اراده باشد ما می توانیم کاری کنیم که فضایی که دربحث حوادث رانندگی به وجود می‌آید، کاهش یابد، اما متاسفانه با وجود داشتن برنامه اراده کافی برای این مهم وجود ندارد.

نایب رییس اول مجلس با تاکید بر این‌که باید در جامعه برای جان انسان ها ارزش قائل شویم خاطرنشان کرد: اگر برای جان انسان ها ارزش قائل شویم باید مقرراتی تنظیم کنیم که با متخلفین برخورد شایسته ای که  در برابر تخلف آنهاست انجام شود؛ از این رو  برخی از مواقع قدرت و اصلاح قانونی می‌تواند در رفع چالش‌ها و معضلات اجتماعی تاثیرگذار باشد.

وی با تاکید بر ضرورت توجه به آموزش در مدارس گفت: امروز باید شاهد حضور متولیان آموزش در این همایش مِ‌بودیم چرا که موضوع آموزش باید از کودکی در ذهن ها نهادینه شود.

پزشکیان همچنین اشاره ای نیز به اصلاحات زیربنایی در جاده ها و توجه به مسائل فنی داشت و افزود: بدون شک در کنار مسائل انسانی مسائل زیرساختی از جمله مسائل فنی جاده نیز در در سوانح رانندگی تاثیرگذار است از این رو باید اصلاحات زیربنایی مورد نیاز در جاده ها مورد توجه ویژه قرار گیرد.

ایسنا   |   آیـــ لـــوکـــــ خواندن خبر در سایت اصلی
ایسنا |

سفیر جمهوری اسلامی ایران در بلاروس ضمن دیدار و گفت‌وگو با «گریگوری راپوتا» دبیر دولت اتحاد (بین بلاروس و روسیه) در مینسک، درباره آخرین تحولات منطقه و چگونگی روند گسترش همکاری‌های چندجانبه به بحث و تبادل نظر پرداخت.

انتخاب |

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران برای حضور در نشست‌های هفتاد و چهارمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد و همراهی با رئیس جمهوری ایران، دقایقی پیش وارد نیویورک شد.

ایسنا |

رئیس‌جمهور آمریکا در کنفرانس خبری مشترکی با نخست‌وزیر استرالیا اعلام کرد که با وجود خواسته برخی افراد برای آغاز جنگ میان ایران و آمریکا، او از خود خویشتنداری نشان می‌دهد و مطابق با منافع آمریکا تصمیم خواهد گرفت.

مهرنیوز |

فرمانده کل ارتش گفت: آمریکایی‌ها پیغام دادند که ما یکی می‌زنیم و دیگر کاری نداریم، شما هم کاری نداشته باشید تا این دعوا تمام شود اما ما گفتیم یکی بزنید ۱۰ تا می‌زنیم؛ این را مطمئن باشید.

مهرنیوز |

سفیر و نماینده دائم ایران در سازمان ملل طی نامه‌ای به دبیرکل سازمان ملل تاکید کرد: موشک‌های ایران طوری طراحی نشده‌اند که حامل کلاهک هسته ای باشند و پرتاب موشک نیز مغایر قطعنامه ۲۲۳۱ نیست.

آی لوک یک موتور جستجوگر اینترنتی است و هیچ دخالت انسانی در دریافت و چینش اخبار وجود ندارد.