جهان

معاون وزیر خارجه روسیه به آزمایش موشکی آمریکا واکنش نشان داد و آن را از آن ابراز تاسف کرد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، سرگئی ریابکوف معاون وزیر امور خارجه روسیه امروز سه شنبه در واکنش به آزمایش موشکی آمریکا اعلام کرد، که مسکو اجازه نخواهد داد که این مساله به مسابقه تسلیحاتی کشانده شود.

سرگئی ریابکوف در همین راستا به "اسپوتنیک" گفت: "تاکید می کنیم، که آرام و به دور از احساس و هیجان با رخدادها برخورد می کنیم. ما احتمال می دادیم، که روند وقایع دقیقاً در این راستا پیش خواهد رفت. ما به خودمان اجازه نخواهیم داد که وارد یک رقابت تسلیحاتی گران شویم. و همانطور که دیروز رئیس جمهور (ولادیمیر) پوتین در فرانسه گفت، تا زمانی که ایالات متحده آمریکا موشکی مستقر نکند، ما تعهد جدی خود را نسبت به عدم استقرار یک طرفه چنین سیستمهایی را تأیید می کنیم."

وی گفت که مسکو از پرتاب موشک های ایالات متحده که قبلاً مطابق پیمان منع موشک های هسته ای میان برد منع بود، متاسف است، این مورد بار دیگر ثابت می کند که شکستن این پیمان از قبل برنامه ریزی شده بود.

ریابکوف گفت: "قصد آمریکا برای پیشبرد امور به سمت افزایش پتانسیل های بی ثبات کننده دقیقا در این حوزه، که تا همین اواخر با این پیمان بسیار سختگیرانه و محکم حل شده بود و آمریکا حدود دو هفته پیش از آن خارج شد، نگران کننده است."

به گفته وی، مسکو در همین رابطه کوتاه ترین و فشرده ترین زمان ممکن مورد نیازآمریکا برای آماده سازی و انجام آزمایش های (موشکی) پس از خروج آنها از پیمان منع موشک های هسته ای میانبرد هسته ای، را زیر نظر گرفت.

وی تصریح کرد: "در چنین زمانی (حدود دو هفته)، انجام چنین مراحلی تقریباً غیرممکن است، مگر اینکه آنها از قبل آماده شده باشند. بنابراین، بر ما مشهود و تایید شد، که نه تنها از نظر سیاسی و تبلیغاتی، بلکه آمادگی نظامی و فنی برای خروج آمریکا از پیمان منع موشک های هسته ای میان برد از مدت ها قبل در واشنگتن برنامه ریزی شده بود... این تاسف بار است."

نخستین آزمایش موشک کروز آمریکا پس از خروج از پیمان INFپوتین: روسیه خود را متعهد می‌داند در استقرار موشک‌ها پیش‌دستی نکند

پنتاگون روز دوشنبه اعلام کرد نخستین موشک کروز زمینی ایالات متحده پس از خروج این کشور از پیمان نیروهای هسته ای میان برد موسوم به INF با موفقیت آزمایش شده است. برد این موشک بیش از 500 کیلومتر بوده است.

تسنیم   |   آیـــ لـــوکـــــ خواندن خبر در سایت اصلی
ایسنا |

نخستین مرحله از رقابت‌های درون حزبی دو حزب اصلی آمریکا برای تعیین نامزد ریاست جمهوری خود برای انتخابات ۲۰۲۰ امروز دوشنبه در ایالت آیووا، از ایالت‌های حوزه غرب میانه آمریکا برگزار می‌شود.

ایسنا |

وزیر سابق اسرائیلی اعلام کرد، به رغم وعده‌های رئیس جمهوری آمریکا مبنی بر این که طرحش به اختلاف فلسطین و اسرائیل پایان می‌دهد، درگیری‌ها میان دو طرف همچنان ادامه دارد و طرح معامله قرن ترامپ محکوم به شکست است.

ایسنا |

ارتش سوریه به عملیات‌ نظامی خود در حومه جنوب شرقی ادلب ادامه می‌دهد و پس از کنترل بر دو شهرک جدید در اطراف شهر سراقب، تا حد زیادی به این شهر استراتژیک نزدیک شد و سه روستا در حومه جنوب شرقی ادلب را آزاد کرد.

ایسنا |

رئیس جمهوری ترکیه در سخنانی گفت که کشورش پاسخ حملات ادعایی ارتش سوریه به نیروهای آنکارا در ادلب را چند برابر داد و به پاسخ‌گویی به هرگونه حمله در آینده ادامه خواهد داد.

ایسنا |

حزب اپوزیسیون نیوزیلند توافق پس از انتخابات با حزب معاون نخست وزیر این کشور را رد کرد و شرایط رقابتی نزدیک را در انتخابات سال جاری این کشور ایجاد کرد زیرا هر دو حزب اصلی احتمالا برای تشکیل دولت با موانعی روبه‌رو خواهند بود.

ایسنا |

یک مسئول برجسته کرد در شمال شرق سوریه از سازمان ملل خواست مکانیزمی را برای بازگشت آوارگان و استقرار نیروهای بین المللی مستقل که تضمینی برای بازگشت آوارگان باشد، ایجاد کند.

ایسنا |

استمرار تظاهرات جوانان فلسطینی در شهر الخلیل برای ۱۲ ساعت، سربازان اسرائیلی را خسته کرده و آنها از فلسطینی‌ها درخواست استراحت کردند.

آی لوک یک موتور جستجوگر اینترنتی است و هیچ دخالت انسانی در دریافت و چینش اخبار وجود ندارد.