ورزشی

دبیر فدراسیون دوومیدانی از چند رکورد ثبت شده در مرحله اول لیگ این رشته تمجید کرد.

هاشم صیامی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، درباره برگزاری مرحله اول رقابت‌های لیگ دوومیدانی که شب گذشته به پایان رسید، اظهار داشت: حضور 11 باشگاه در لیگ امسال اتفاق خوبی بود که رخ داد و این تیم‌ها تنور لیگ را داغ کردند. سال گذشته تیم‌ها با نام هیئت در لیگ حضور داشتند، اما امسال شاهد حضور باشگاه‌ها هستیم. برای مثال تیم سپاهان حضور خوبی داشته و یکی از مدعیان نیز محسوب می‌شود. این حمایت‌ها از دوومیدانی کمک زیادی به این رشته می‌کند و باعث بالاتر رفتن کیفیت لیگ می‌شود.

وی افزود: حضور در لیگ دوومیدانی شاید برای باشگاه‌ها خیلی جنبه تبلیغاتی نداشته باشد، اما قطعاً به رشد و پیشرفت دوومیدانی ایران کمک زیادی خواهد کرد که باید این موضوع را ارج بنهیم و از تیم‌های حاضر تقدیر کنیم.

دبیر فدراسیون دوومیدانی ادامه داد: برخی از ورزشکاران در مرحله اول عملکرد خوبی داشتند. پدیده پرتاب وزنه محمدرضا طیبی بود که رکورد خوبی از خود بر جا گذاشت. حمیدرضا کیا نیز در پرش سه‌گام خوش درخشید و علاوه بر شکستن رکورد جوانان ایران، به مقام نخست دست یافت. علی فتحی‌گنجی در پرتاب نیزه موفق به شکستن رکورد جوانان ایران شد و در صدر ایستاد. همچنین محمدحسین ابارقی پس از چهار سال دوری توانست قهرمان دوی 200 متر شود که نتیجه خوبی برای او محسوب می‌شود. باید از مهدی پیرجهان و امیر زمان‌پور هم نام ببرم که پیرجهان شانس کسب ورودی المپیک را دارد. این ورزشکاران می‌توانند در آینده حرف‌های زیادی برای گفتن داشته باشند و باید به روند صعودی‌شان ادامه بدهند.

صیامی در پاسخ به این سؤال که فدراسیون چه اقدامی برای جلوگیری از اتفاقات فصل گذشته لیگ دوومیدانی و پرداخت شدن قرارداد ورزشکاران کرده است، گفت: سال گذشته موضوع تیم استقلال خاص بود که البته رئیس فدراسیون قول داده است پول قرارداد ورزشکاران این تیم از طریق اسپانسر تأمین شده و رضایت ورزشکارانش جلب شود. ما امسال تلاش می‌کنیم که اتفاقات لیگ گذشته رخ ندهد و به همین دلیل قراردادها را محکم بستیم. همچنین باشگاه‌هایی در لیگ حضور دارند که می‌توانند به تعهدات خود عمل کنند.

وی در پایان عنوان کرد: مرحله دوم لیگ دوومیدانی 15 و 16 شهریور و مرحله آخر نیز اواخر شهریور برگزار می‌شود که میزبان هر دو مرحله تهران خواهد بود.

امیدواری به کسب سهمیه جهانی در لیگ دوومیدانی

 

تسنیم   |   آیـــ لـــوکـــــ خواندن خبر در سایت اصلی
ایسنا |

پیشکسوت وزنه برداری ایران گفت: از اینکه حافظ قشقایی توانست مدال جهانی بگیرد خیلی خوشحال شدم .من پیش از اعزام او را تشویق کردم و وظیفه ام بود این کار را انجام دهم.

تسنیم |

سرمربی تیم فوتبال ذوب‌آهن مدعی است تیمش در مصاف با صنعت نفت آبادان شایستگی زدن بیش از یک گل را داشته است.

تسنیم |

سرمربی تیم فوتبال سپاهان به انتقاد از شیوه بازی تیم نفت مسجدسلیمان پرداخت و آن را دور از بازی جوانمردانه توصیف کرد.

آی لوک یک موتور جستجوگر اینترنتی است و هیچ دخالت انسانی در دریافت و چینش اخبار وجود ندارد.