جهان

ترامپ درخواستی را از نخست‌وزیران هند و پاکستان در ارتباط با تنش های اخیر میان دهلی نو و اسلام آباد مطرح کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آناتولی، کاخ سفید با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در تماس تلفنی با نارندرا مودی و عمران خان نخست‌وزیران هند و پاکستان، طرفین را به کاهش تنش در کشمیر فراخواند.

همچنین در گفتگوی تلفنی ترامپ و نخست وزیر پاکستان مساله تقویت همکاری اقتصادی و تجاری بین دو کشور مورد بحث قرار گرفت.

ترامپ پس از این گفتگوها خود نیز در پیامی تویتری نوشت: من با دو دوستان خود یعنی نارندرا مودی و عمران خان، نخست وزیران هندوستان و پاکستان درباره مساله کشمیر و کاهش تنش در این منطقه گفتگو کردم. وضعیت سختی است؛ اما گفتگوی خوبی بود.

گفتنی است مقامات دهلی نو ۵ آگوست سال جاری میلادی ماده ۳۷۰ قانون اساسی که به منطقه جامو و کشمیر وضعیتی ویژه ارائه می کند را لغو کردند.

مهرنیوز   |   آیـــ لـــوکـــــ خواندن خبر در سایت اصلی
مهرنیوز |

رئیس جمهور سوریه امروز با فرستاده ویژه پوتین در امور سوریه دیدار و گفتگو کرد و گفت: تمرکز در حال حاضر بر توقف تجاوز ترکیه و خروج همه نیروهایی که به شکل غیرقانونی در سوریه هستند، است.

ایسنا |

خبرگزاری اسپوتنیک امروز (جمعه) گزارش داد، انفجارهایی در یک مسجد در ولایت ننگرهار افغانستان به کشته شدن بیش از ۶۰ تن و زخمی شدن بیش از ۱۰۰ تن دیگر انجامید.

ایسنا |

معترضان کاتالونیایی در ادامه اعتراضاتشان در شهر بارسلونا باعث تعطیل شدن یک کلیسای مشهور این شهر و همچنین به عقب افتادن تاریخ بازی فوتبال تیم‌های بارسلونا و رئال مادرید شدند.

آی لوک یک موتور جستجوگر اینترنتی است و هیچ دخالت انسانی در دریافت و چینش اخبار وجود ندارد.