اجتماعی

بررسی‌های جدید اتحادیه بین المللی حفاظت از طبیعت (IUCN) حاکی از آن است که در حال حاضر بیش از ۲۸ هزار گونه در معرض خطر قرار دارند.

به گزارش ایسنا، طبق "لیست قرمز گونه‌های در معرض خطر" که توسط اتحادیه بین المللی حفاظت از طبیعت (IUCN) جمع‌آوری شده بیش از ۲۸ هزار گونه در سراسر جهان با تهدید روبرو هستند. در این فهرست خطر انقراضِ حدود ۱۰۶ هزار گونه ارزیابی شده که بیش از یک چهارم از آن‌ها در خطر جدی هستند.

برآوردهای اخیر حاکی از آن است که حدود یک میلیون گونه با خطر انقراض روبرو هستند و این درحالیست که این آمار بر اساس تخمین بوده و اتحادیه بین المللی حفاظت از طبیعت برای اعلام ارزیابی‌های خود از خطر انقراض گونه‌های جانوری و گیاهی از معیارهای دقیق استفاده می‌کند.

در جدیدترین لیست قرمز گونه‌های در معرض خطر آمده است: ۱۰۵ هزار و ۷۳۲ گونه که پیش از این خطری آن‌ها را تهدید نمی‌کرده اکنون در گروه گونه‌های در معرض انقراض قرار گرفته‌اند. همچنین مجموع تعداد گونه‌های در معرض تهدید ۲۸ هزار و ۳۳۸ مورد گزارش شده و انقراض ۸۷۳ گونه از سال ۱۵۰۰ گزارش شده‌ است.

این رقم در مقایسه با آمار منتشر شده از احتمال انقراض یک میلیون گونه ناچیز است اما تنها حدود یک درصد از حیوانات، قارچ‌ها و گیاهان در جهان در لیست قرمز اتحادیه بین المللی حفاظت از طبیعت به طور رسمی ارزیابی شده‌اند. هرچه گونه‌های بیشتری ارزیابی شوند تعداد گونه‌های در معرض انقراض نیز افزایش پیدا می‌کند.

به گزارش ساینس الرت، به فهرست جدید بیش از ۷۰۰۰ گونه از سراسر جهان افزوده شده‌ است.

ایسنا   |   آیـــ لـــوکـــــ خواندن خبر در سایت اصلی
ایسنا |

سازمان حفاظت محیط زیست در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: نتایج مصاحبه معرفی شدگان چند برابر ظرفیت آزمون استخدامی ۱۷اسفند ۹۷، چهارشنبه ششم شهریور ۹۸ از طریق سایت سازمان محیط زیست و یا جهاد دانشگاهی اعلام خواهد شد.

ایسنا |

بیست و چهارمین کنفرانس بین‌المللی جامعه ایمن با محوریت «ایمنی ترافیک و برنامه دهه اقدام برای ایمنی راه‌ها» که توسط سازمان بهداشت جهانی ارائه شده است، در تبریز آغاز به کار کرد.

ایسنا |

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با بیان این‌که سالانه در جاده‌های مواصلاتی ۱۵ هزار نفر جان خود را از دست می‌دهند، گفت: بر این اساس، روزانه ۵۰ نفر در جاده‌های کشور جان خود را از دست می‌دهند.

ایسنا |

وزیر بهداشت ضمن دروغ خواندن اظهارات آمریکایی‌ها مبنی بر تحریم نبودن دارو و غذا، گفت: تمامی مبادلات مالی ما را قطع کرده‌اند، اما تا این لحظه با تلاش جهاد گونه همکاران‌مان، کمبودی در حوزه داروهای اساسی نداریم.

مهرنیوز |

سرپرست وزارت آموزش و پرورش گفت: با وجود بودجه ۵۰ هزار میلیارد تومانی آموزش و پرورش، این مبلغ پوشش تحصیلی ۶۰ درصدی را تکافو می کند در حالی که پوشش تحصیلی اکنون بیش از ۹۲ درصد است.

مهرنیوز |

مدیرکل دفتر آموزش دوره اول متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت: با برگزاری جشنواره‌هایی نظیر خوارزمی یا طرح ایران مهارت، استعدادهای دانش‌آموزی بیش از پیش شناخته می‌شوند.

آی لوک یک موتور جستجوگر اینترنتی است و هیچ دخالت انسانی در دریافت و چینش اخبار وجود ندارد.