اجتماعی

بررسی‌های جدید اتحادیه بین المللی حفاظت از طبیعت (IUCN) حاکی از آن است که در حال حاضر بیش از ۲۸ هزار گونه در معرض خطر قرار دارند.

به گزارش ایسنا، طبق "لیست قرمز گونه‌های در معرض خطر" که توسط اتحادیه بین المللی حفاظت از طبیعت (IUCN) جمع‌آوری شده بیش از ۲۸ هزار گونه در سراسر جهان با تهدید روبرو هستند. در این فهرست خطر انقراضِ حدود ۱۰۶ هزار گونه ارزیابی شده که بیش از یک چهارم از آن‌ها در خطر جدی هستند.

برآوردهای اخیر حاکی از آن است که حدود یک میلیون گونه با خطر انقراض روبرو هستند و این درحالیست که این آمار بر اساس تخمین بوده و اتحادیه بین المللی حفاظت از طبیعت برای اعلام ارزیابی‌های خود از خطر انقراض گونه‌های جانوری و گیاهی از معیارهای دقیق استفاده می‌کند.

در جدیدترین لیست قرمز گونه‌های در معرض خطر آمده است: ۱۰۵ هزار و ۷۳۲ گونه که پیش از این خطری آن‌ها را تهدید نمی‌کرده اکنون در گروه گونه‌های در معرض انقراض قرار گرفته‌اند. همچنین مجموع تعداد گونه‌های در معرض تهدید ۲۸ هزار و ۳۳۸ مورد گزارش شده و انقراض ۸۷۳ گونه از سال ۱۵۰۰ گزارش شده‌ است.

این رقم در مقایسه با آمار منتشر شده از احتمال انقراض یک میلیون گونه ناچیز است اما تنها حدود یک درصد از حیوانات، قارچ‌ها و گیاهان در جهان در لیست قرمز اتحادیه بین المللی حفاظت از طبیعت به طور رسمی ارزیابی شده‌اند. هرچه گونه‌های بیشتری ارزیابی شوند تعداد گونه‌های در معرض انقراض نیز افزایش پیدا می‌کند.

به گزارش ساینس الرت، به فهرست جدید بیش از ۷۰۰۰ گونه از سراسر جهان افزوده شده‌ است.

ایسنا   |   آیـــ لـــوکـــــ خواندن خبر در سایت اصلی

چهارمین دوره جشنواره رسانه‌های شهری با حمایت مرکز ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری تهران و با شعار «شهر، رسانه، حق بر شهر» برای دریافت آثار منتشر شده در حوزه‌های متفاوت شهری، تا آخر بهمن‌ماه اعلام آمادگی کرد.

ایسنا |

ویروس ناشناخته چینی از خانواده ویروس‌ کرونا تاکنون خسارات مادی و جانی زیادی برجای گذاشته است. شهرهای زیادی در چین قرنطینه شده‌اند و کشورهای جهان اقدامات پیشگیرانه را آغاز کرده‌اند. ابتلا به این ویروس در حال گسترش است، اما چین استفاده از نوعی دارو را بهبود یکی از نشانه‌های بیماری آغاز کرده است.

مهرنیوز |

عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر تهران، از نامه وزیر راه به رئیس جمهور در خصوص اعتراض به تصمیم معاونت حقوقی ریاست جمهوری در رابطه با طرح توسعه دانشگاه تهران خبر داد.

مهرنیوز |

معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی پایتخت، از دستگیری مرد هزار چهره که با اغفال خانم های جوان و جلب اعتماد دختران ۲۰ میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بود، خبر داد.

ایسنا |

اداره نظارت بر بازار کشور، وزارت کشاورزی و دفتر جنگلداری چین در بیانیه‌ای مشترک از ممنوعیت تجارت حیوانات وحشی در سراسر این کشور در بازارها، سوپرمارکت‌ها، رستوران‌ها و پلتفورم‌های تجارت الکترونیکی به دلیل شیوع کروناویروس جدید خبر دادند.

مهرنیوز |

سرپرست معاونت توسعه منابع انسانی شهرداری تهران، کمبود نیروهای توانمند در حوزه های تخصصی و کاهش نیروی کارگری در ازای بازنشستگی را از جمله چالش های کنونی شهرداری در حوزه نیروی انسانی دانست.

ایسنا |

رییس کمیته اقتصادی شورای شهر تهران با اشاره به «بهمن بدهی‌ها» در شهرداری از مدیریت شهری سابق، اعلام کرد که شهرداری تهران سیاستی مبنی بر شکایت علیه افرادی که در ریخت و پاش‌ها نقش داشته‌اند را اتخاذ کرده است.

آی لوک یک موتور جستجوگر اینترنتی است و هیچ دخالت انسانی در دریافت و چینش اخبار وجود ندارد.