اجتماعی

رئیس شورای شهر تهران گفت: دستگاه دیپلماسی کشور با زبان منطق و استدلال و نیروهای مسلح با زبان اقتدار از منافع ملی جمهوری اسلامی دفاع می‌کنند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، محسن هاشمی در  ابتدای یکصد و پنجاه و ششمین جلسه شورای شهر تهران با اشاره به فرارسیدن انتخابات شورایاری‌ها، برگزاری انتخابات محلی در تهران را که همزمان با حساسیت‌ها و هیجانات در خلیج فارس و حوزه سیاست خارجی است نشان‌دهنده اوج ثبات و آرامش در جمهوری اسلامی دانست و افزود: مطابق با اصل هفتم قانون اساسی، شوراها آخرین حلقه از زنجیره‌ حاکمیت جمهوری اسلامی هستند که نخستین حلقه آن، نهاد رهبری نظام است و یکپارچگی، انسجام و هماهنگی این زنجیره، می‌تواند برای نظام کارآمدی اقتدار و رضایتمندی مردم را به همراه بیاورد.

وی افزود: همانگونه که اصول هفتگانه شوراها در قانون اساسی پیش‌بینی شده است تفویض اختیار به این نهاد و تمرکززدایی از ساختار رسمی به سمت جامعه، یکی از اهداف انقلاب اسلامی بوده است و برگزاری موفق انتخابات بابت شورایاری‌ها گامی در این جهت است.

هاشمی با بیان اینکه نگاه ما به انتخابات شورایاری‌ها نباید نگاهی سیاسی و جناحی باشد، یادآور شد: باید این انتخابات را فرصتی برای تبلور عمق مردمسالاری در نظام جمهوری اسلامی آن هم در اوج بدعهدی، تخریب و فشارهای ظالمانه قدرتهای جهانی بدانیم و نشان دهیم که مردم مهمترین پشتوانه نظام جمهوری اسلامی هستند.

رئیس شورای شهر تهران در ادامه سخنانش شوراها را رکن مردم‌نهاد جمهوری اسلامی در کنار قوای سه‌گانه و نیروهای مسلح مطرح کرد و گفت: در شرایطی که دستگاه دیپلماسی کشور با زبان منطق و استدلال و نیروهای مسلح با زمان اقتدار از منافع ملی جمهوری اسلامی دفاع می‌کنند، مدیریت شهری نیز تمام تلاش خود را جهت خدمت به مردم و تأمین رضایت شهروندان جمهوری اسلامی به کار می‌گیرند.

وی تأکید کرد: نظام بین‌المللی به‌خوبی حقانیت، صلح‌طلبی و تنش‌زدایی جمهوری اسلامی را در کنار دفاع بدون تنازل از منافع ملی و حقوق اساسی ایران مشاهده می‌کند و عملکرد ایران را به‌عنوان دفاع طبیعی از منافع ملی در چارچوب قوانین بین‌المللی و پایبندی به تعهدات و معاهدات مشروع می‌پذیرد.

اعتبار 6 میلیارد تومانی برای انتخابات شورایاری‌ها در نظر گرفته شده استعلت اصرار برای برگزاری انتخابات "غیرقانونی" شورایاری‌ها چیست؟!سران قوا با برگزاری انتخابات شورایاری‌‌های تهران موافقت کردند
تسنیم   |   آیـــ لـــوکـــــ خواندن خبر در سایت اصلی
مهرنیوز |

عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر تهران، از نامه وزیر راه به رئیس جمهور در خصوص اعتراض به تصمیم معاونت حقوقی ریاست جمهوری در رابطه با طرح توسعه دانشگاه تهران خبر داد.

مهرنیوز |

معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی پایتخت، از دستگیری مرد هزار چهره که با اغفال خانم های جوان و جلب اعتماد دختران ۲۰ میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بود، خبر داد.

ایسنا |

اداره نظارت بر بازار کشور، وزارت کشاورزی و دفتر جنگلداری چین در بیانیه‌ای مشترک از ممنوعیت تجارت حیوانات وحشی در سراسر این کشور در بازارها، سوپرمارکت‌ها، رستوران‌ها و پلتفورم‌های تجارت الکترونیکی به دلیل شیوع کروناویروس جدید خبر دادند.

مهرنیوز |

سرپرست معاونت توسعه منابع انسانی شهرداری تهران، کمبود نیروهای توانمند در حوزه های تخصصی و کاهش نیروی کارگری در ازای بازنشستگی را از جمله چالش های کنونی شهرداری در حوزه نیروی انسانی دانست.

ایسنا |

رییس کمیته اقتصادی شورای شهر تهران با اشاره به «بهمن بدهی‌ها» در شهرداری از مدیریت شهری سابق، اعلام کرد که شهرداری تهران سیاستی مبنی بر شکایت علیه افرادی که در ریخت و پاش‌ها نقش داشته‌اند را اتخاذ کرده است.

مهرنیوز |

سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران گفت: عمارت گلستان در لیست املاک قابل فروشی که شهرداری به شورا ارائه کرده بود، نیست و اگر تصمیمی برای فروش گرفته شود باید به شورا اطلاع داده شود.

آی لوک یک موتور جستجوگر اینترنتی است و هیچ دخالت انسانی در دریافت و چینش اخبار وجود ندارد.