اجتماعی

رئیس شورای شهر تهران گفت: دستگاه دیپلماسی کشور با زبان منطق و استدلال و نیروهای مسلح با زبان اقتدار از منافع ملی جمهوری اسلامی دفاع می‌کنند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، محسن هاشمی در  ابتدای یکصد و پنجاه و ششمین جلسه شورای شهر تهران با اشاره به فرارسیدن انتخابات شورایاری‌ها، برگزاری انتخابات محلی در تهران را که همزمان با حساسیت‌ها و هیجانات در خلیج فارس و حوزه سیاست خارجی است نشان‌دهنده اوج ثبات و آرامش در جمهوری اسلامی دانست و افزود: مطابق با اصل هفتم قانون اساسی، شوراها آخرین حلقه از زنجیره‌ حاکمیت جمهوری اسلامی هستند که نخستین حلقه آن، نهاد رهبری نظام است و یکپارچگی، انسجام و هماهنگی این زنجیره، می‌تواند برای نظام کارآمدی اقتدار و رضایتمندی مردم را به همراه بیاورد.

وی افزود: همانگونه که اصول هفتگانه شوراها در قانون اساسی پیش‌بینی شده است تفویض اختیار به این نهاد و تمرکززدایی از ساختار رسمی به سمت جامعه، یکی از اهداف انقلاب اسلامی بوده است و برگزاری موفق انتخابات بابت شورایاری‌ها گامی در این جهت است.

هاشمی با بیان اینکه نگاه ما به انتخابات شورایاری‌ها نباید نگاهی سیاسی و جناحی باشد، یادآور شد: باید این انتخابات را فرصتی برای تبلور عمق مردمسالاری در نظام جمهوری اسلامی آن هم در اوج بدعهدی، تخریب و فشارهای ظالمانه قدرتهای جهانی بدانیم و نشان دهیم که مردم مهمترین پشتوانه نظام جمهوری اسلامی هستند.

رئیس شورای شهر تهران در ادامه سخنانش شوراها را رکن مردم‌نهاد جمهوری اسلامی در کنار قوای سه‌گانه و نیروهای مسلح مطرح کرد و گفت: در شرایطی که دستگاه دیپلماسی کشور با زبان منطق و استدلال و نیروهای مسلح با زمان اقتدار از منافع ملی جمهوری اسلامی دفاع می‌کنند، مدیریت شهری نیز تمام تلاش خود را جهت خدمت به مردم و تأمین رضایت شهروندان جمهوری اسلامی به کار می‌گیرند.

وی تأکید کرد: نظام بین‌المللی به‌خوبی حقانیت، صلح‌طلبی و تنش‌زدایی جمهوری اسلامی را در کنار دفاع بدون تنازل از منافع ملی و حقوق اساسی ایران مشاهده می‌کند و عملکرد ایران را به‌عنوان دفاع طبیعی از منافع ملی در چارچوب قوانین بین‌المللی و پایبندی به تعهدات و معاهدات مشروع می‌پذیرد.

اعتبار 6 میلیارد تومانی برای انتخابات شورایاری‌ها در نظر گرفته شده استعلت اصرار برای برگزاری انتخابات "غیرقانونی" شورایاری‌ها چیست؟!سران قوا با برگزاری انتخابات شورایاری‌‌های تهران موافقت کردند
تسنیم   |   آیـــ لـــوکـــــ خواندن خبر در سایت اصلی
ایسنا |

سازمان حفاظت محیط زیست در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: نتایج مصاحبه معرفی شدگان چند برابر ظرفیت آزمون استخدامی ۱۷اسفند ۹۷، چهارشنبه ششم شهریور ۹۸ از طریق سایت سازمان محیط زیست و یا جهاد دانشگاهی اعلام خواهد شد.

ایسنا |

بیست و چهارمین کنفرانس بین‌المللی جامعه ایمن با محوریت «ایمنی ترافیک و برنامه دهه اقدام برای ایمنی راه‌ها» که توسط سازمان بهداشت جهانی ارائه شده است، در تبریز آغاز به کار کرد.

ایسنا |

رئیس سازمان مدیریت بحران کشور با بیان این‌که سالانه در جاده‌های مواصلاتی ۱۵ هزار نفر جان خود را از دست می‌دهند، گفت: بر این اساس، روزانه ۵۰ نفر در جاده‌های کشور جان خود را از دست می‌دهند.

ایسنا |

وزیر بهداشت ضمن دروغ خواندن اظهارات آمریکایی‌ها مبنی بر تحریم نبودن دارو و غذا، گفت: تمامی مبادلات مالی ما را قطع کرده‌اند، اما تا این لحظه با تلاش جهاد گونه همکاران‌مان، کمبودی در حوزه داروهای اساسی نداریم.

مهرنیوز |

سرپرست وزارت آموزش و پرورش گفت: با وجود بودجه ۵۰ هزار میلیارد تومانی آموزش و پرورش، این مبلغ پوشش تحصیلی ۶۰ درصدی را تکافو می کند در حالی که پوشش تحصیلی اکنون بیش از ۹۲ درصد است.

مهرنیوز |

مدیرکل دفتر آموزش دوره اول متوسطه وزارت آموزش و پرورش گفت: با برگزاری جشنواره‌هایی نظیر خوارزمی یا طرح ایران مهارت، استعدادهای دانش‌آموزی بیش از پیش شناخته می‌شوند.

آی لوک یک موتور جستجوگر اینترنتی است و هیچ دخالت انسانی در دریافت و چینش اخبار وجود ندارد.